Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2020, 09:16

autor: Adrian Werner

Baldur's Gate 3 - premiera w tym roku w Steam Early Access

Firma Hasbro poinformowała, że wczesna wersja Baldur's Gate III trafi w tym roku do sprzedaży w Steam Early Access. Odpowiedzialny za BG3 zespół Larian Studios wcześniej zrobił to samo z serią Divinity: Original Sin i okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Baldurs Gate 3 - premiera w tym roku w Steam Early Access - ilustracja #1
W tym roku zagramy we wczesną wersję Baldur’s Gate III.
W SKRÓCIE:
  1. wczesna wersja BG3 trafi do sprzedaży w tym roku,
  2. gra dostępna będzie na PC w Steam Early Access,
  3. Hasbro chce wydawać jedną grę bazującą na marce D&D rocznie,
  4. w produkcji jest siedem gier bazujących ma marce D&D. Na razie ujawniono tylko dwie z nich (BG3 i nowe Dark Alliance).

Do tej pory studio Larian nie ujawniło planowanej daty premiery Baldur's Gate III, czyli kontynuacji legendarnego cyklu RPG. Teraz dowiedzieliśmy się jednak, kiedy będziemy mieli okazję zagrać w ten projekt.

Podczas targów New York Toy Fair koncern Hasbro, będący właścicielem wydawcy gry, czyli firmy Wizards of the Coast, poinformował, że Baldur's Gate III trafi do sprzedaży we wczesnym dostępie (w ramach Steam Early Access) w tym roku. Na razie twórcy nie są gotowi podać dokładniejszego terminu ani planowanej daty premiery pełnej wersji.

Takie rozwiązanie nie jest niczym nowym dla studia Larian. Zarówno Divinity: Original Sin, jak i Divinity: Original Sin II wpierw sprzedawane były w Steam Early Access i dopiero po około roku we wczesnym dostępie ukazywały się ich pełne wersje. Spodziewamy się, że w przypadku Baldur’s Gate III będzie tak samo i pełne wydanie zadebiutuje w 2021 r.

Przypomnijmy, że gra zmierza tylko na PC. Poprzednie produkcje studia z czasem trafiły jednak również na konsole, więc są spore szanse, że BG3 także zawita na inne platformy sprzętowe. W najbliższy czwartek na konwencie PAX zorganizowana zostanie prezentacja projektu, podczas której obejrzymy pierwsze fragmenty rozgrywki.

Warto dodać, że podczas targów New York Toy Fair koncern Hasbro ujawnił również plany odnośnie innych gier. W tym roku ma się ukazać Dungeons & Dragons: Dark Alliance. Następnie firma chce wydawać przynajmniej jedną produkcję opartą na marce D&D rocznie, aż do 2025 r. Obecnie w produkcji jest pięć nieujawnionych jeszcze tytułów tego typu. Nie wiemy, czy futurystyczne RPG weteranów z BioWare jest jednym z tych projektów.

Firma liczy na duże zyski. Według jej szacunków rynek RPG-ów na PC i konsole przynosi 12 mld dolarów rocznie, a wśród fanów tego gatunku aż 65% osób jest zaznajomionych z marką Dungeons & Dragons.

Baldurs Gate 3 - premiera w tym roku w Steam Early Access - ilustracja #2
  1. Oficjalna strona internetowa gry Baldur’s Gate III
  2. Oficjalna strona internetowa ekipy Larian Studios
  3. Oficjalna strona internetowa firmy Wizards of the Coast
  4. Baldur’s Gate 3 naszych marzeń – czego oczekujemy od powrotu legendy RPG?
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III