Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dungeons & Dragons: Dark Alliance (PC)

Dungeons & Dragons: Dark Alliance PC

Opracowana przez studio Tuque Games we współpracy z firmą Wizards of the Coast gra RPG akcji osadzona w uniwersum Zapomnianych Krain. Dungeons & Dragons: Dark Alliance stworzono z myślą o multiplayerowej zabawie w towarzystwie maksymalnie trójki graczy.

RPG | fantasy | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka Dungeons & Dragons: Dark Alliance (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

Dungeons & Dragons: Dark Alliance to gra RPG akcji, opracowana przede wszystkim z myślą o multiplayerowej rozgrywce. Produkcja została stworzona przez kanadyjskie studio Tuque Games, znane z gry Livelock, we współpracy z firmą Wizards of the Coast.

Fabuła

Dungeons & Dragons: Dark Alliance zabiera nas w podróż do fantastycznego uniwersum znanego jako Zapomniane Krainy. Głównym bohaterem tej produkcji jest słynny Drizzt Do’Urden, czyli mroczny elf wykreowany przez pisarza Robertha Anthony’ego Salvatore’a, którego gracze mogli spotkać w dwóch pierwszych odsłonach serii Baldur’s Gate oraz grze Forgotten Realms: Demons Stone. Protagonista ramię w ramię z innymi walecznymi Towarzyszami Hallu stawia czoła siłom zła.

Mechanika

Filarem rozgrywki w Dungeons & Dragons: Dark Alliance są dynamiczne starcia z przeciwnikami. Oponentów eliminujemy, robiąc użytek z broni białej i dystansowej. Oprócz Drizzta Do’Urdena autorzy oddają nam do dyspozycji między innymi łuczniczkę oraz krasnoluda wyposażonego w tarczę. W miarę postępów rozwijamy swoich bohaterów, co pozwala nam stawiać czoła coraz potężniejszym adwersarzom.

Tryby gry

Dungeons & Dragons: Dark Alliance przygotowano głównie z myślą o rozgrywce w trybie współpracy. W towarzystwie maksymalnie trójki graczy można się bawić zarówno przez Internet, jak i na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Dungeons & Dragons: Dark Alliance została utrzymana w charakterystycznej, wyrazistej stylistyce budzącej skojarzenia z komiksem. Rozgrywce towarzyszy soundtrack skutecznie zagrzewający do boju.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Dungeons & Dragons: Dark Alliance

Wymagania wiekowe Dungeons & Dragons: Dark Alliance

16+

Nie tylko Baldur’s Gate 3 i Dark Alliance. Powstaje 7-8 gier na licencji D&D
Nie tylko Baldur’s Gate 3 i Dark Alliance. Powstaje 7-8 gier na licencji D&D

wiadomość16 grudnia 2019

Chris Cocks - szef firmy Wizards of the Coast, czyli właściciela marki Dungeons & Dragons - poinformował w wywiadzie prasowym, że w produkcji znajduje się 7-8 gier wykorzystujących licencję D&D. Możemy się spodziewać zróżnicowanych tytułów.

W Dungeons and Dragons Dark Alliance wcielimy się w Drizzta Do'Urdena
W Dungeons and Dragons Dark Alliance wcielimy się w Drizzta Do'Urdena

wiadomość13 grudnia 2019

Firma Wizards of the Coast nawiązała współpracę z kanadyjskim studiem Tuque Games. Jej owocem będzie gra RPG akcji pod tytułem Dungeons & Dragons: Dark Alliance, w której gracze przejmą kontrolę nad słynnym Drizztem Do’Urdenem i jego towarzyszami.