Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2020, 11:01

autor: Aquma

Studio CD Projekt RED nie pojawi się na PAX East 2020

Firma CD Projekt RED poinformowała, że nie pojawi się na targach PAX East 2020 w Bostonie. Choć oficjalnie nie podano przyczyny, można się domyślać, że decyzja zapadła z powodu zagrożenia ze strony koronawirusa COVID-19. Podobny krok został podjęty przez PUBG Corporation.

Rodzima firma rezygnuje z udziału w PAX East 2020. - Studio CD Projekt RED nie pojawi się na PAX East 2020 - wiadomość - 2020-02-26
Rodzima firma rezygnuje z udziału w PAX East 2020.

W SKRÓCIE:

  1. firmy CD Projekt RED i PUBG Corporation nie pojawią się na targach PAX East 2020;
  2. przyczyną jest najprawdopodobniej koronawirus COVID-19.

Studio CD Projekt RED nie pojawi się na targach PAX East 2020, które odbędą się w Bostonie w dniach 27 luty – 1 marca. Nie podano, z jakiego powodu taka decyzja została podjęta, ale można się domyślać, że ma ona związek z koronawirusem COVID-19. Informacja została przekazana przez szefową działu komunikacji firmy – Stephanie Bayer.

Podobna decyzja została podjęta przez PUBG Corporation, czyli studio odpowiedzialne za strzelankę battle royale Playerunknown's Battlegrounds.

Zmienimy harmonogram nadchodzącego wydarzenia, by odbyło się, gdy tylko koronawirus zostanie opanowany i podróżowanie wróci do normy – czytamy w komunikacie (za portalem GameSpot).

Lista firm, które nie pojawią się na PAX East 2020 powiększa się każdego dnia. Poza wymienionymi powyżej podmiotami znajdziemy na niej m.in. Sony, Square Enix czy Capcom. Koronawirus wpływa także na inne wydarzenia branżowe, takie jak Game Developers Conference (z udziału w niej zrezygnowały m.in. koncerny EA i Sony) oraz Mobile World Congress (targi zostały odwołane przez organizatorów).

Warto przypomnieć, że liczbę zakażonych i ofiar koronawirusa można śledzić na mapie przygotowanej przez naukowców z uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

  1. CD Projekt RED – strona oficjalna
  2. PUBG – strona oficjalna
  3. PAX East – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.