Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 lutego 2020, 10:55

autor: AlexB

Jurassic World 3 - Dominion podtytułem nadchodzącej odsłony serii

Jurassic World: Dominion – taki tytuł będzie nosiła najnowsza odsłona kultowego filmowego cyklu. Ogłosił to jej reżyser, Colin Trevorrow, który na Twitterze poinformował o starcie zdjęć. Produkcja zadebiutuje w amerykańskich kinach 11 czerwca 2021 roku.

W SKRÓCIE
  1. Jurassic World 3 będzie nosił podtytuł Dominion.
  2. Na opublikowanym przez reżysera Colina Trevorrowa zdjęciu widać, że produkcja będzie sygnowana klasycznym, czerwono-żółto-czarnym logiem, a nie srebrno-czarnym, jak w przypadku dwóch poprzednich odsłon.
  3. Wystartowały zdjęcia do filmu, w którym ujrzymy między innymi Chrisa Pratta i Bryce Dallas Howard.
  4. Tytuł zadebiutuje w amerykańskich kinach 11 czerwca 2021 roku.

Ruszyły zdjęcia do trzeciej części Jurassic World, czyli następcy kultowego Jurassic Park. Ogłosił to na Instagramie Colin Trevorrow, reżyser filmu, znany między innymi jako twórca pierwszej odsłony tej podserii z 2015 roku. W efekcie potwierdził spekulacje sprzed kilku dni. Informacja o starcie głównej części procesu produkcji nie była jednak jedyną istotną wiadomością, która pojawiła się w poście Amerykanina. Opublikowane przez niego zdjęcie prezentuje klaps, na którym widnieje podtytuł nadchodzącego filmu o dinozaurach we współczesnym świecie – Dominion.

Zarys fabuły Jurassic World: Dominion, za którą odpowiedzialne jest trio Colin Trevorrow, Emily Carmichael (Pacific Rim: Rebelia) i Derek Connolly (Detektyw Pikachu, Jurassic World), jak na razie pozostaje tajemnicą. Ogłoszenie podtytułu produkcji dało jednak fanom pewne pole do interpretacji. Zauważyli oni (via JoBlo.com), że Dominion kojarzy się z Biblią, a konkretnie z Księgą Rodzaju. W jej pierwszym rozdziale mowa jest o tym, że człowiek otrzymuje władzę (w angielskim tłumaczeniu „dominion” właśnie) nad ziemią i wszystkimi żywymi istotami. Czy to oznacza, że w trzeciej części Jurassic World celem dinozaurów będzie zapanowanie nad światem? A może odwrotnie, ludzie spróbują całkowicie wyeliminować prehistoryczne gady, by odzyskać swoją niepodzielną kontrolę nad globem? Wszystko wyjaśni się w 2021 roku, kiedy to Jurassic World: Dominion pojawi się w kinach. Amerykańska premiera zaplanowana jest na 11 czerwca. Nieco wcześniej, bo już 9 czerwca, tytuł będą mogli obejrzeć Francuzi, a 10 czerwca między innymi Portugalczycy, Holendrzy i Argentyńczycy (via IMDb).

Kolejne kinowe emocje z dinozaurami w roli głównej już w przyszłym roku. - Jurassic World 3 - Dominion podtytułem nadchodzącej odsłony serii - wiadomość - 2020-02-26
Kolejne kinowe emocje z dinozaurami w roli głównej już w przyszłym roku.

W Jurassic World: Dominion po raz kolejny zobaczymy Chrisa Pratta i Bryce Dallas Howard. Oboje powtórzą swoje role z dwóch poprzednich filmów. Ponadto na ekranie ujrzymy Daniellę Pinedę, Jake'a Johnsona, Omara Sy oraz Justice’a Smitha. Potwierdzono także, że w filmie wystąpią Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum i BD Wong, których miłośnicy cyklu powinni kojarzyć z klasycznych odsłon z przełomu wieków.

  1. Oficjalna strona cyklu Jurassic World