Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 maja 2021, 14:25

Scenariusz do ekranizacji serii Portal powstaje - zapewnia J.J. Abrams

J.J. Abrams po raz kolejny zabrał głos w sprawie kinowej adaptacji cyklu Portal. Reżyser zapewnił, że film cały czas znajduje się w produkcji, nad którą pieczę sprawuje wytwórnia Warner Bros. Obecnie trwa pisanie scenariusza.

W SKRÓCIE
  1. J.J. Abrams zapewnił, że scenariusz do ekranizacji serii Portal powstaje.
  2. Niestety, większe szczegóły na temat tego projektu nie są znane.
  3. Ponadto reżyser podkreślił, że jak na razie ani on, ani jego otoczenie nie są zaangażowani w adaptację serii Half-Life.

O planach filmu na podstawie kultowego cyklu pierwszoosobowych gier logicznych Portal po raz pierwszy usłyszeliśmy przeszło osiem lat temu. Niestety, przez cały ten czas otrzymywaliśmy tylko i wyłącznie zapewnienia ze strony J.J. Abramsa, że ów projekt, za który jest odpowiedzialny, cały czas znajduje się w przygotowaniu. W ostatnich godzinach dostaliśmy kolejne tego typu potwierdzenie.

W trakcie dnia prasowego zorganizowanego z okazji wydania filmu Super 8 w 4K na płytach Blu-Ray przedstawiciel serwisu IGN zapytał Abramsa o obecny status adaptacji serii Portal. Oto, jaką odpowiedź otrzymał:

Mamy już scenariusz, który jest obecnie pisany dla Warner Bros. Jesteśmy naprawdę podekscytowani, jak się sprawy mają, i czujemy, że wszystko jest wreszcie na właściwej drodze.

Niestety, Abrams nie zdradził ani tego, kto jest scenarzystą filmowego Portalu, ani czy osobiście zajmie się reżyserią, czy pozostanie wyłącznie producentem. Podkreślił jednak, że specyficzny rodzaj narracji obecny w produkcjach studia Valve daje bardzo duże pole do popisu. Jej adaptacja na język filmu ma być „super zabawą”.

Warto przypomnieć, że gdy w 2013 roku informowano nas, że Abrams i jego studio Bad Robot Productions są zainteresowane stworzeniem adaptacji serii Portal, mówiło się także o ekranizacji Half-Life. Jeśli chodzi o nią, to reżyser zdradził, że ani on, ani jego współpracownicy się nią na razie nie zajmują. Jednak kto wie? Być może może projekt ekranizacji tego kultowego cyklu strzelanek FPP kiedyś również ruszy z miejsca.

  1. Oficjalna strona gry Portal 2
  2. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej