Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 maja 2021, 13:25

autor: Patryk Kubiak

Spin-off Gry o tron napisze producentka Marvela

Kolejne szczegóły o jednym ze spin-offów Gry o tron. Za sterami wielkiej floty 10,000 Ships stanie Amanda Segel. Producentka wykonawcza m.in. Helstrom Marvela napisze skrypt serialu o wojowniczej księżniczce Nymerii, protoplastce rodu Martellów.

Amanda Segel to współproducentka wykonawcza takich seriali jak Helstrom Marvela czy Impersonalni. Według portalu Deadline Segel napisze skrypt 10,000 Ships, jednego z wielu spin-offów Gry o tron, które obecnie szykuje HBO. W produkcji poznamy losy księżniczki Nymerii, przodkini rodu Martellów. W mitologii świata, który stworzył George R.R. Martin, Nymeria poprowadziła lud Rhoynar do regionu Dorne po porażce z Valyrianami, czyli antenatów Daenerys. Ta opowieść rozgrywa się tysiąc lat przed wydarzeniami znanymi z Gry o tron, tak więc 10,000 Ships będzie prequelem kultowej już pozycji HBO.

W planach bądź w produkcji są też inne projekty, które zabiorą nas z powrotem do Westeros. Ostatnio HBO potwierdziło trzy kolejne seriale w uniwersum Martina, a każdy z nich ma być umiejscowiony na osi czasu przed wydarzeniami z Gry o tron.

  • House of the Dragon rozgrywać się będzie 300 lat wcześniej i skupi się na rodzie Targaryenów.
  • 9 Voyages opowie o lordzie Corlysie Velaryonie, postaci Węża Morskiego, pana mórz i dowódcy największej floty fikcyjnego świata.
  • Flea Bottom będzie historią, która zabierze nas do slumsów Królewskiej Przystani.

Za spójność spin-offów z materiałem źródłowym ma odpowiadać m.in. sam George R.R. Martin. Najbliżej premiery jest House of the Dragon. Zdjęcia do serialu ruszyły w zeszłym miesiącu, a produkcja ma zadebiutować na platformie HBO Max w 2022 roku.

  1. Główni bohaterowie House of the Dragon, prequela Gry o Tron, na pierwszych zdjęciach z planu
  2. Twórcy Gry o Tron dopuścili się tortur przy jednej ze scen. Poszkodowana aktorka wspomina ciężkie chwile