Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 lutego 2013, 15:22

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

Pojawiły się plany nakręcenia filmów Half-Life i Portal?

Co będzie efektem rozmów J.J. Abramsa, reżysera znanego m.in. z filmów Star Trek czy Mission: Impossible III, z Gabem Newellem, szefem firmy Valve, autorów serii Half-Life?

J.J. Abrams, hollywoodzki reżyser, spotkał się z Gabem Newellem, szefem firmy Valve, w Las Vegas, podczas tegorocznego szczytu D.I.C.E. (Design, Innovate, Communicate, Entertain). Jest to odbywające się co roku spotkanie w stolicy stanu Nevada, na które zjeżdżają się szefowie firm związanych z branżą gier komputerowych z całego świata. Podczas rozmowy Abrams i Newell wymieniali swe uwagi na temat różnic między filmami a grami komputerowymi oraz dyskutowali o swoich wcześniejszych dokonaniach. Relację z przebiegu konwersacji możemy znaleźć w serwisie Kotaku.

Co najważniejsze dla nas, graczy, Abrams i Newell rozmawiali również na temat możliwości współpracy przy tworzeniu gry komputerowej. Szef firmy Valve wspomniał także o opcji stworzenia filmu na podstawie którejś ze znanych gier studia, a w grę wchodzą serie Half-Life lub Portal. Nie zostały wprawdzie ustalone jeszcze żadne szczegóły dotyczące współpracy J.J. Abramsa i Gabe’a Newella, aczkolwiek już sama informacja o takich planach może elektryzować graczy na całym świecie. Czy nie chcielibyśmy zobaczyć dobrze zrealizowanego filmu opowiadającego o przygodach Gordona Freemana? A może ciekawie wyglądałaby akcje znane z serii Portal, przeniesione na duży ekran?

Nie musimy graczom przedstawiać ani studia Valve, odpowiedzialnego za serie Half-Life i Portal, ani też jego szefa, Gabe Newella. Jeśli chodzi natomiast o Jeffreya Jacoba Abramsa – to amerykański producent filmowy i telewizyjny, scenarzysta, aktor, kompozytor i reżyser, właściciel wytwórni filmowej Bad Robot Productions. Znany jest m.in. z wyreżyserowania takich filmów, jak Mission: Impossible III czy jedenastej z kolei pełnometrażowej części Star Trek. Obecnie kończy prace nad zapowiadanym na ten rok W Ciemność Star Trek, ma w planach również reżyserię Star Wars: Epizod VII.

Możemy podejrzewać, że współpraca panów Abramsa i Newella przyniesie ciekawe efekty – może pojawi się kolejna gra studia Valve, którą będzie cechowała iście hollywoodzka narracja? A może uda się wprowadzić Gordona Freemana na duży ekran? Dorobek filmowy J.J. Abramsa podpowiada, że film w jego realizacji powinien być choć odrobinę lepszy niż dokonania Uwe Bolla

Jak myślicie, drodzy Czytelnicy – który aktor najlepiej pasowałby do roli naukowca z kompleksu Black Mesa? I która aktorka mogłaby wcielić się w Alyx? A może macie jakąś wizję gry zrealizowanej wspólnie przez J.J. Abramsa i Valve? Piszcie.

  1. Oficjalna strona firmy Valve
  2. Profil J.J. Abramsa na portalu filmweb