Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2013, 18:00

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Rayman Legends – data premiery przesunięta, tytuł trafi na Xboksa 360 oraz PlayStation 3

Firma Ubisoft zapowiedziała, że premiera gry Rayman Legends zostanie przesunięta na wrzesień tego. Tytuł do tej pory planowany wyłącznie na konsole Wii U trafi wtedy równocześnie także na PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Dobre wieści dla fanów Raymana płyną ze strony Ubisoftu. Zapowiedziana w tamtym roku na Wii U druga odsłona nowych przygód tego platformówkowego bohatera, zatytułowana Rayman Legends, ukaże się także na PlayStation 3 oraz Xboksach 360. O fakcie tym poinformował w oficjalnym oświadczeniu przedstawiciel francuskiej firmy. Z decyzją tą wiąże się także dosyć znaczące przesunięcie premiery gry na platformie Nintendo. Ukaże się ona jednocześnie wraz z dwoma pozostałymi wersjami na początku września tego roku. Do tej pory data debiutu Legends była wyznaczona w Europie na 28 lutego. Europejski szef marketingu Ubisoftu, Geoffroy Sardin, tłumaczy.

Słyszeliśmy od wielu użytkowników Xboksów oraz PlayStation i fanów Raymana, że bardzo chcieliby zagrać w jego najnowsze przygody na swoich platformach. Zdecydowaliśmy się spełnić ich życzenie, równocześnie rozszerzając potencjalną rzeszę graczy, którzy będą mieli szansę obcować z tą innowacyjną grą.

Na razie Ubisoft nie wspomina nic o potencjalnym porcie produkcji na komputery PC. Nie wiemy także w jaki sposób w pozostałych wersjach tytułu twórcy zaimplementują (jeżeli w ogóle) nowe opcje rozgrywki wykorzystujące gamepad Wii U oraz jego ekran dotykowy, o których pisaliśmy w naszej pierwszej zapowiedzi gry. Warto dodać, że to już drugi przypadek w ciągu ostatnich dni kiedy konsola Nintendo traci swoją ekskluzywną grę. Podobny los spotkał rozszerzoną wersję Ninja Gaiden 3, która w najbliższym czasie trafi również na platformy Sony i Microsoftu.

  1. Rayman Legends – nasze pierwsze wrażenia z grania na WiiU