Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3WiiU
Okładka Ninja Gaiden 3: Razor's Edge (PS3)
OkładkaNinja Gaiden 3: Razor's Edge (PS3)

Ninja Gaiden 3: Razor's Edge

Ninja Gaiden 3: Razor's Edge to specjalna wersja popularnej gry akcji studia Ninja Team. Fabuła przedstawia zmagania wojownika ninja Ryu Hayabusy z niebezpieczną korporacją. Rozgrywka cechuje się dynamicznymi scenami pojedynków z wykorzystaniem broni białej.

Akcji | TPP | hack'and'slash | ninja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ninja Gaiden 3: Razor's Edge Premiera

18lis2012

WiiU

2kwi2013

X360 PS3

producent: Team Ninja wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Gry podobne do Ninja Gaiden 3: Razor's Edge

God of War III

Darksiders II

Dante's Inferno

Ninja Gaiden 3 jest bezpośrednią kontynuacją gry akcji wydanej pierwotnie w 2008 roku w wersji na konsolę Xbox 360, a nieco później także na PlayStation 3. Tworząc sequel deweloperzy z Ninja Team koncentrowali się na tych właśnie platformach. Z czasem jednak projekt poszerzony został również o nową konsolę - Nintendo Wii U, dla której Ninja Gaiden 3: Razor's Edge to jeden ze startowych tytułów.

Fabuła gry pozostała praktycznie niezmieniona w porównaniu z wydanymi wcześniej edycjami na konsole Microsoftu i Sony. Gracze ponownie mają okazję wcielić się w wojownika ninja – Ryu Hayabusę. Bohater utracił powierzony mu Smoczy Miecz, a na domiar złego tajemnicza korporacja weszła w posiadanie jego kodu DNA i zamierza stworzyć groźne monstra.

Rozgrywka w Ninja Gaiden 3: Razor's Edge bazuje na widowiskowych pojedynkach toczonych z rozmaitymi przeciwnikami. Główny bohater z mistrzowską precyzją posługuje się kataną, a widok rozbryzgującej się na ekranie krwi nie należy do rzadkości.

Jakość oprawy audiowizualnej porównywalna jest z wcześniejszymi wersjami na PS3 i Xboksa 360. Na uwagę zasługuje przede wszystkim płynność animacji i naturalnie wyglądające ruchy postaci. Ponadto gra została wzbogacona o nowy tryb o nazwie Ninja Trials zawierający dwadzieścia pięć dodatkowych misji.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ninja Gaiden 3: Razor's Edge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
WiiU
X360
PS3