Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2013, 15:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Ninja Gaiden 3: Razor's Edge, War of the Roses, Destiny) 7/2/13

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi Ninja Gaiden 3: Razor's Edge na PlayStation 3 i Xboksa 360, premierze wersji trial gry War of the Roses, a także szczegółach dotyczących Destiny. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Street Fighter X Tekken

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Street Fighter X Tekken. Dzieło studia Capcom USA możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 13,60 euro (ok. 57 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Ouya

Julie Uhrman, prezes firmy odpowiedzialnej za nadchodzącą konsolę Ouya, ogłosiła, że planowane jest coroczne wypuszczanie nowych wersji Ouya. Producent ma kierować się podobną strategią do tej stosowanej na rynku smartfonów i tabletów, gdzie nowe edycje danego urządzenia są wypuszczane stosunkowo często. Kolejne generacje konsoli Ouya będą otrzymywać zatem więcej pamięci, czy też lepsze procesory, co pozwoli na tworzenie jeszcze ładniejszych gier. Twórcy sprzętu uspokajają, że gry zakupione na pierwszą wersję Ouya powinno dać się uruchomić również na kolejnych, bo wszystkie tytuły są przypisywane do indywidualnego konta Ouya.

Destiny

Studio Bungie w poniższym filmie ujawniło, że „w najbliższych tygodniach” doczekamy się konkretnych szczegółów dotyczących gry Destiny. Jest to kolejny (po serii Halo) projekt tego zespołu deweloperskiego, który jest szykowany na potężną markę liczącą sobie przynajmniej cztery odsłony. Sporo wskazuje na to, że do stosownej prezentacji może dojść w trakcie tegorocznej edycji imprezy Game Developers Conference, która odbędzie się w dniach 25-29 marca.

Project Blackstone

Firma Blizzard uruchomiła tajemniczą stronę internetową Project Blackstone, będącą prawdopodobnie początkiem kampanii marketingowej gry StarCraft II: Heart of the Swarm. Co ciekawe, witryna jest zablokowana na hasło, które najwyraźniej zostało rozszyfrowane przez serwis PCGamesN. Jego redaktorzy donoszą, że strona zawiera zapis korespondencji pomiędzy Helekiem Branamoorem (postać występująca w uniwersum StarCrafta), a Talenem Ayersem (członkiem zespołu Blackstone). Szczegóły znajdziecie pod tym adresem.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Firma Bethesda Softworks wypuściła opcjonalną, darmową aktualizację do pecetowej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Mowa o łatce zwiększającej rozdzielczość tekstur w dodatkach Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn. Twórcy zastrzegają jednak, że do komfortowego działania aktualizacji potrzebny jest komputer z systemem operacyjnym Windows Vista lub Windows 7, 4 GB pamięci RAM oraz kartą graficzną kompatybilną przynajmniej z bibliotekami DirectX 9.0c, wyposażoną w pamięć 1 GB RAM.

Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge

Firma Koei Tecmo oficjalnie potwierdziła wczorajsze plotki mówiące o tym, że gra Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge zadebiutuje także w wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Jest to usprawniona wersja trzeciej części serii, która ukazała się do tej pory wyłącznie na Wii U. Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge zadebiutuje 5 kwietnia bieżącego roku w Europie na konsolach firm Sony oraz Microsoft.

Beyond Good & Evil 2

W ofercie sklepu internetowego Zavvi.com pojawiła się gra Beyond Good & Evil 2 w wersji na Xboksa 360 z datą premiery ustaloną na 22 marca 2014 roku. W opisie produktu czytamy, że jest to kontynuacja Beyond Good & Evil, która jednak nie została oficjalnie zapowiedziana pod tytułem Beyond Good & Evil 2. Według zavvi.com obecnie gra funkcjonuje pod nazwą Następny Projekt Michela Ancela. Na razie są to jednak tylko niepotwierdzone plotki.

Arkane Studios

Zespół Arkane Studios (Dishonored) zatrudni specjalistę na stanowisko Senior Engine Programmer, który miałby zająć się „optymalizacją kodu na PC i konsolach następnej generacji”. Wśród wymagań wymienia się m.in. „pasję do gier RPG oraz produkcji FPP”. Nie jest więc wykluczone, że Arkane Studios przygotowuje nową produkcję, która mogłaby trafić m.in. na następców PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

War of the Roses

Wczoraj oficjalnie udostępniono darmową wersję trial gry War of the Roses. Pozwala ona na branie udziału w sieciowych potyczkach bez żadnych ograniczeń, aczkolwiek z wyłączoną opcją odblokowywania nowych klas i broni. Co istotne, trialowcy mogą rywalizować z nabywcami pełnej wersji produktu. Wersję trial można ściągnąć z serwisu cyfrowej dystrybucji Steam (przycisk „Pobierz demo”).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: