Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Anno Online (WWW)
OkładkaAnno Online (WWW)

Anno Online WWW

Przeglądarkowa odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych, który zadebiutował w 1998 roku i doczekał się kilku części, osadzonych w różnych epokach.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | widok izometryczny | 2D | kolonizacyjne | MMO | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Anno Online Premiera WWW

pudełko PL

26września2013

premiera światowa

26września2013

Gra przestała działać

31stycznia2018

producent: Ubisoft Blue Byte wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Anno Online

The Settlers Online

Cultures Online

FarmVille 2

Anno Online jest niemal pełnowymiarową częścią serii, przeznaczoną do zabawy w dowolnej przeglądarce internetowej. Gra została przygotowana w technologii flash i nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych plug-inów. Za tytuł odpowiedzialna jest niemiecka firma Blue byte.

Autorzy przygotowali skomplikowaną mechanikę ekonomiczną, dzięki czemu spodnia i najważniejsza warstwa Anno Online nie różni sie od regularnej serii. Zadaniem gracza jest budowa i rozwój miast w epoce stylizowanego średniowiecza, a także dbanie o rozwój handlu surowcami i płodami rolnymi, by zaspokoić potrzeby mieszkańców. W tym celu niezbędne jest założenie miasta na pierwszej wyspie, która jest identyczna dla wszystkich użytkowników gry. Dopiero wraz z rozwojem i budową stoczni następuje eksploracja i ekspansja na inne lądy za pomocą flotylli statków. Jedna osoba może kontrolować maksymalnie dziewięć wysp.

Do dyspozycji gracza jest sto dwadzieścia różnego rodzaju budynków, a każdy z nich posiada tzw. strefę wpływów. Pozwala to na dokładne planowanie rozbudowy miasta i ułatwia reagowanie na potrzeby mieszkańców. W sumie, każde z miast może składać się nawet z ośmiuset budynków.

Ważnym elementem gry jest możliwość współpracy z innymi graczami. Dotyczy to przede wszystkim handlu surowcami, ale można też wypożyczać statki czy pomagać w budowie monumentu - wielkiej katedry. W Anno Online nie przewidziano możliwości wypowiadania wojen czy nasyłania szpiegów, wobec czego egzystencja ma charakter czysto pokojowy. Gracze mogą zrzeszać się w gildie.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 235 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Anno Online: Odpowiednia dla każdego wieku.