Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2012, 16:40

autor: Sarge

Zapowiedziano darmową grę przeglądarkową Anno Online

Studio Blue Byte pracuje nad darmową grą przeglądarkową Anno Online - taką wiadomością firma Ubisoft podzieliła się na konferencji prasowej podczas targów gamescom w Kolonii. Kolejna odsłona popularnej serii strategicznej ukaże się w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Firma Ubisoft zapowiedziała Anno Online w trakcie konferencji prasowej na targach gamescom w Kolonii. Nowa odsłona popularnej serii gier strategicznych będzie produkcją przeglądarkową typu free to play.

Zapowiedziano darmową grę przeglądarkową Anno Online - ilustracja #1

Twórcy zapewniają, że mechanika rozgrywki nie będzie w żaden sposób uproszczona w stosunku do dotychczasowych części cyklu. Gracz zajmie się rozbudową i rozwojem miast w epoce średniowiecza, przez cały czas dbając o zaspokajanie potrzeb mieszkańców. Z czasem możliwa będzie ekspansja na inne wyspy – jedna osoba będzie mogła kontrolować maksymalnie dziewięć lądów.

Zabawę w Anno Online rozpoczniemy zupełnie za darmo, ale nie zabraknie systemu mikropłatności. Firma Ubisoft utrzymuje, że za pieniądze w jakiś sposób udekorujemy miasto lub przyspieszymy pewne procesy, jednak nie będą to na tyle istotne atuty, żeby osoby nie płacące ani grosza nie miały żadnych szans. Miejmy nadzieję, że twórcy postarają się o odpowiednie zbalansowanie tego elementu.

Zapowiedziano darmową grę przeglądarkową Anno Online - ilustracja #2

W darmowej grze przeglądarkowej nie mogło zabraknąć licznych aspektów społecznościowych. Pojawi się możliwość handlu towarami z innymi graczami, pomocy w budowie katedry (w przyszłości także innych monumentów), czy założenia gildii. Twórcy zdecydowanie stawiają więc na współpracę, a nie konkurowanie ze sobą.

Anno Online zadebiutuje w czwartym kwartale bieżącego roku. Za stworzenie gry odpowiada studio Blue Byte, znane także za sprawą serii The Settlers. Deweloper udostępnił pierwsze screeny ze swojego nadchodzącego dzieła – możecie je oglądać w tej wiadomości. Z kolei po więcej informacji na temat Anno Online zapraszamy do naszej zapowiedzi.

Zapowiedziano darmową grę przeglądarkową Anno Online - ilustracja #3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Anno Online

Anno Online