Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DS
Okładka Professor Layton and the Azran Legacy (3DS)

Professor Layton and the Azran Legacy 3DS

Professor Layton and the Azran Legacy to gra logiczna autorstwa zespołu Level 5. Zabawa polega głównie na rozwiązywaniu zagadek, eksplorowaniu lokacji oraz szukania na nich za pomocą rysika przedmiotów i podpowiedzi. Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej kreskówkowej grafice.

Przygodowe | elementy logiczne | XIX wiek | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Professor Layton and the Azran Legacy (3DS)

producent: Level 5

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

28lutego2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Professor Layton and the Azran Legacy to gra przygodowo-logiczna będąca szóstą odsłoną popularnej serii zapoczątkowanej w 2007 roku przez Professor Layton and the Curious Village. Produkcję opracowało japońskie studio Level 5, czyli ten sam zespół, który odpowiedzialny był za wszystkie poprzednie części cyklu.

Gra stanowi zwieńczenie trylogii prequelów, opowiadających o wcześniejszych losach bohaterów, w skład której wchodzą Professor Layton and the Last Specter oraz Professor Layton and the Miracle Mask. Jednocześnie jest to ostatni tytuł z cyklu, w którym jako główny bohater występuje Hershel Layton. W grze on i jego asystenci: Luke Tryton oraz Emmy Altava, udają się w podróż do pokrytego śniegiem miasta Snowrassa, aby zbadać prawdziwość plotek o żywej mumii. Na miejscu natykają się na uwięzioną w lodzie dziewczynkę imieniem Aria, która należy do pradawnej rasy znanej jako Azran. Po jej uwolnieniu okazuje się, że cierpi ona na amnezję, więc cała czwórka udaje się na poszukiwanie prawdy o cywilizacji Azran oraz pozostawionych przez nią skarbach.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Professor Layton and the Azran Legacy oferuje podobne rozwiązania, co wcześniejsze gry z serii. Zabawa polega zatem głównie na rozwiązywaniu zagadek, eksplorowaniu lokacji oraz szukania na nich za pomocą rysika przedmiotów i podpowiedzi. Zgodnie z tradycją cyklu, otrzymujemy stosy pomysłowych łamigłówek, która potrafią solidnie przetestować spryt graczy.

Tak jak poprzednie odsłony, Professor Layton and the Azran Legacy może pochwalić się śliczną oprawą wizualną. Gra robi doskonały użytek z efektu trójwymiarowości, a grafika, choć w pełnym 3D, posiada atrakcyjny kreskówkowy styl. Dodatkowo, co pewien czas jesteśmy raczeni animowanymi scenkami przerywnikowymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Professor Layton and the Azran Legacy

Klasyfikacja PEGI Professor Layton and the Azran Legacy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Professor Layton vs. Ace Attorney ukaże się w Europie w przyszłym roku
Professor Layton vs. Ace Attorney ukaże się w Europie w przyszłym roku

wiadomość8 sierpnia 2013

Firmy Capcom i Level-5 poinformowały, że gra Professor Layton vs. Ace Attorney ukaże się w Europie na początku przyszłego roku. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Professor Layton and the Azran Legacy trafi na nasz kontynent 8 listopada 2013 roku.

Wypuszczono nowy zwiastun gry Professor Layton and the Azran Legacies
Wypuszczono nowy zwiastun gry Professor Layton and the Azran Legacies

wiadomość11 stycznia 2013

Zespół Level 5 opublikował nowy zwiastun gry logicznej Professor Layton and the Azran Legacies. Najnowsza odsłona popularnej serii wydana zostanie na konsolę 3DS i ukaże się w Japonii w przyszłym miesiącu.