Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2013, 09:34

autor: Góral

Professor Layton vs. Ace Attorney ukaże się w Europie w przyszłym roku

Firmy Capcom i Level-5 poinformowały, że gra Professor Layton vs. Ace Attorney ukaże się w Europie na początku przyszłego roku. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Professor Layton and the Azran Legacy trafi na nasz kontynent 8 listopada 2013 roku.

Firmy Level-5 i Capcom poinformowały, że gra Professor Layton vs. Ace Attorney dotrze w przyszłym roku do Europy i USA. Jednocześnie zaprezentowano poniższy zwiastun, niestety dokładnego terminu premiery nie ujawniono. Przy okazji poznaliśmy europejską datę debiutu Professor Layton and the Azran Legacy.

Professor Layton vs. Ace Attorney w skrócie:
  • Crossover dwóch serii gier - Professor Layton i Ace Attorney
  • Tytuł ukaże się w Europie w przyszłym roku. Oryginalnie zadebiutował w listopadzie 2012 w Japonii
  • Produkcja dostępna wyłącznie na handheldzie Nintendo 3DS

Druga z wymienionych produkcji zadebiutuje na handheldzie 3DS na Starym Kontynencie 8 listopada bieżącego roku. Gra dostępna będzie zarówno w wydaniu pudełkowym, jak i w cyfrowej edycji w sklepie eShop. Produkcja jest dostępna w Japonii od lutego bieżącego roku.

Professor Layton vs. Ace Attorney pierwotnie zadebiutował w listopadzie 2012 roku w Japonii. O europejskim wydaniu wiadomo jedynie tyle, że trafi na rynek na początku 2014 roku. Niestety, na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

Obie serie gier reprezentują gatunek przygodówek, w których należy rozwiązywać zagadki, eksplorować lokacje, itd. Professor Layton vs. Ace Attorney łączy oba światy, stworzone przez japońskie firmy Capcom i Level-5, dzięki czemu w czasie jednej przygody spotykamy zarówno Hershela Laytona, Phoenixa Wrighta, Luke’a Tritona i Maye Fey. Bohaterowie starają się rozwikłać tajemnicę Labyrinth City. Projekt, oprócz postaci, łączy także elementy rozgrywki znane z obu marek.

Professor Layton vs. Ace Attorney to crossover dwóch popularnych serii gier wideo. - Professor Layton vs. Ace Attorney ukaże się w Europie w przyszłym roku - wiadomość - 2013-08-08
Professor Layton vs. Ace Attorney to crossover dwóch popularnych serii gier wideo.

Professor Layton vs. Ace Attorney ukaże się w Europie w przyszłym roku - ilustracja #2Serie Professor Layton i Ace Attorney kojarzone są głównie z przenośnymi konsolami firmy Nintendo. Pierwsza z wymienionych doczekała się odsłon zarówno na handheldzie DS, jak i 3DS. Z kolei druga pamięta jeszcze czasy kieszonsolki Game Boy Advance. Dostępna jest także na urządzeniach mobilnych opartych na systemie operacyjnym iOS.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.