Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2013, 09:34

autor: Góral

Professor Layton vs. Ace Attorney ukaże się w Europie w przyszłym roku

Firmy Capcom i Level-5 poinformowały, że gra Professor Layton vs. Ace Attorney ukaże się w Europie na początku przyszłego roku. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Professor Layton and the Azran Legacy trafi na nasz kontynent 8 listopada 2013 roku.

Firmy Level-5 i Capcom poinformowały, że gra Professor Layton vs. Ace Attorney dotrze w przyszłym roku do Europy i USA. Jednocześnie zaprezentowano poniższy zwiastun, niestety dokładnego terminu premiery nie ujawniono. Przy okazji poznaliśmy europejską datę debiutu Professor Layton and the Azran Legacy.

Professor Layton vs. Ace Attorney w skrócie:
  • Crossover dwóch serii gier - Professor Layton i Ace Attorney
  • Tytuł ukaże się w Europie w przyszłym roku. Oryginalnie zadebiutował w listopadzie 2012 w Japonii
  • Produkcja dostępna wyłącznie na handheldzie Nintendo 3DS

Druga z wymienionych produkcji zadebiutuje na handheldzie 3DS na Starym Kontynencie 8 listopada bieżącego roku. Gra dostępna będzie zarówno w wydaniu pudełkowym, jak i w cyfrowej edycji w sklepie eShop. Produkcja jest dostępna w Japonii od lutego bieżącego roku.

Professor Layton vs. Ace Attorney pierwotnie zadebiutował w listopadzie 2012 roku w Japonii. O europejskim wydaniu wiadomo jedynie tyle, że trafi na rynek na początku 2014 roku. Niestety, na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

Obie serie gier reprezentują gatunek przygodówek, w których należy rozwiązywać zagadki, eksplorować lokacje, itd. Professor Layton vs. Ace Attorney łączy oba światy, stworzone przez japońskie firmy Capcom i Level-5, dzięki czemu w czasie jednej przygody spotykamy zarówno Hershela Laytona, Phoenixa Wrighta, Luke’a Tritona i Maye Fey. Bohaterowie starają się rozwikłać tajemnicę Labyrinth City. Projekt, oprócz postaci, łączy także elementy rozgrywki znane z obu marek.

Professor Layton vs. Ace Attorney to crossover dwóch popularnych serii gier wideo. - Professor Layton vs. Ace Attorney ukaże się w Europie w przyszłym roku - wiadomość - 2013-08-08
Professor Layton vs. Ace Attorney to crossover dwóch popularnych serii gier wideo.

Professor Layton vs. Ace Attorney ukaże się w Europie w przyszłym roku - ilustracja #2Serie Professor Layton i Ace Attorney kojarzone są głównie z przenośnymi konsolami firmy Nintendo. Pierwsza z wymienionych doczekała się odsłon zarówno na handheldzie DS, jak i 3DS. Z kolei druga pamięta jeszcze czasy kieszonsolki Game Boy Advance. Dostępna jest także na urządzeniach mobilnych opartych na systemie operacyjnym iOS.