Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2013, 11:05

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Left 4 Dead 3 - anonimowe źródła potwierdzają wcześniejsze plotki

Plotek z obozu firmy Valve ciąg dalszy. Anonimowe źródła serwisu Rock Paper Shotgun potwierdzają prawdziwość wcześniejszych doniesień na temat gry Left 4 Dead 3. Deweloper w dalszym ciągu milczy.

Dwa dni temu donosiliśmy o kolejnych plotkach w sprawie gry Left 4 Dead 3, a dzisiaj pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. Serwis Rock Paper Shotgun otrzymał bowiem potwierdzenie, że „trójka” faktycznie znajduje się w produkcji.

Left 4 Dead 3 - Valve faktycznie pracuje nad tą produkcją? - Left 4 Dead 3 - anonimowe źródła potwierdzają wcześniejsze plotki - wiadomość - 2013-08-08
Left 4 Dead 3 - Valve faktycznie pracuje nad tą produkcją?

Niestety wieści pochodzące z popularnej witryny nie są oficjalne. Otrzymano je od anonimowych, bliskich firmie Valve źródeł. Według nich, zdjęcie sprzed kilku dni jest w 100% prawdziwe. Wynikałoby więc z tego, że Left 4 Dead 3 powstaje i wykorzysta technologię Source 2.

Dodatkowo stwierdzono, że uznany deweloper i właściciel sklepu Steam pracuje także nad innymi projektami. Źródło serwisu Rock Paper Shotgun wskazuje na wcześniejszy wyciek przedstawiający grupy mailowe pracowników firmy, dzięki czemu po raz kolejny powrócił temat gry Half-Life 3. Niemniej żadne z tych doniesień nie zostało potwierdzone przez firmę Valve.

Seria Left 4 Dead obecna jest na rynku od 2008 roku, kiedy to wydano pierwszą część na komputery PC i konsolę Xbox 360. „Dwójka” trafiła do sklepów na całym świecie po roku. Marka, jak większość dokonań firmy Valve, cieszy się wielkim zainteresowaniem. Do tej pory sprzedano ponad 12 mln egzemplarzy gry.

Left 4 Dead 3 - anonimowe źródła potwierdzają wcześniejsze plotki - ilustracja #3Valve to amerykańska firma założona w 1996 roku przez Gabe’a Newella i Mike’a Harringtona. Deweloper zasłynął takimi grami jak Half-Life, Left 4 Dead, Portal czy Team Fortress 2, jednak głównym źródłem utrzymania tej ekipy jest sklep Steam, który na szeroką skalę rozpropagował cyfrową dystrybucję i obecnie jest największym sprzedawcą treści tego typu.