Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2013, 15:32

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Half-life 3 i Left 4 Dead 3 znalezione w archiwach Valve

Do sieci wyciekły informacje sugerujące powstawanie m.in. Half-life 3 i Left 4 Dead 3. W wyniku awarii wewnętrznego oprogramowania studia Valve fani odkryli nazwy grup mailowych pracowników, powiązanych z jego projektami.

Grafika koncepcyjna podobno pochodząca z Half-Life 3 (źródło: ValveTime.net) - Half-life 3 i Left 4 Dead 3 znalezione w archiwach Valve - wiadomość - 2013-06-19
Grafika koncepcyjna podobno pochodząca z Half-Life 3 (źródło: ValveTime.net)

Fanowski serwis ValveTime.net opublikował zdjęcia sugerujące istnienie projektów Half-life 3, Left 4 Dead 3, Source 2 i wielu innych. Wyciek informacji spowodowany został kłopotami z Jira, czyli oprogramowaniem do śledzenia błędów i zarządzania projektami, wykorzystywanym przez Valve. Przez krótki czas można było swobodnie uzyskać dostęp do wewnętrznych danych firmy. To wystarczyło, by wiecznie głodni nowinek fani odkryli, czym zajmuje się deweloper.

Wspomniane zdjęcia przedstawiają grupy mailowe pracowników studia Valve. Na jednym z nich widać kategorię o nazwie Half-Life 3, do której należą 42 osoby. Administratorzy ValveTime.net wierzą, że listy te są aktualne, ponieważ figurujący na nich Paul Pepera, który wcześniej pracował w studiu Bungie, dołączył do zespołu w marcu 2013 roku.

Część osób rzekomo pracujących nad Half-Life 3 (źródło: ValveTime.net) - Half-life 3 i Left 4 Dead 3 znalezione w archiwach Valve - wiadomość - 2013-06-19
Część osób rzekomo pracujących nad Half-Life 3 (źródło: ValveTime.net)
Left 4 Dead 3 może znajdować się w produkcji (źródło: ValveTime.net) - Half-life 3 i Left 4 Dead 3 znalezione w archiwach Valve - wiadomość - 2013-06-19
Left 4 Dead 3 może znajdować się w produkcji (źródło: ValveTime.net)
Kilkanaście grup powiązano z silnikiem Source 2 (źródło: ValveTime.net) - Half-life 3 i Left 4 Dead 3 znalezione w archiwach Valve - wiadomość - 2013-06-19
Kilkanaście grup powiązano z silnikiem Source 2 (źródło: ValveTime.net)

Drugi obrazek ukazuje kilka grup rzekomo poświęconych produkcji Left 4 Dead 3. Jako że jest ich więcej niż w wypadku Half-Life 3, może to sugerować, że projekt jest na dość późnym etapie produkcji. Niestety, idąc tym tokiem rozumowania, możnaby dojść do wniosku, że długo wyczekiwana kontynuacja przygód Gordona Freemana jest jeszcze w powijakach.

Na trzecim zdjęciu widać kilkanaście grup powiązanych z silnikiem Source 2. O powstawaniu nowej technologii wiadomo już od jakiegoś czasu, ciekawi natomiast tak duża liczba grup przypisanych do projektu. Prawdopodobne jest więc, że prace nad nim są na zaawansowanym etapie. Pasowałoby to do doniesień z lutego, które głosiły, że technologia powstaje od 2010 roku.

Obecnie w sieci można znaleźć listę wszystkich 791 grup mailowych pracowników Valve. Niektóre noszą żartobliwe nazwy pokroju Yo Dawg, a inne, zatytułowane chociażby Skyrim, Battlefield 3, czy Company of Heroes, mogą wskazywać, co pracownicy studia robią w wolnym czasie. Kilka dotyczy także anulowanych projektów, jednak część z nich może zdradzać tytuły nieujawnionych produkcji studia. Na liście znalazło się również miejsce dla grupy powiązanej z głośnym swego czasu projektem Steam Box oraz z komputerem Piston.