Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2013, 12:43

Left 4 Dead 3 na silniku Source 2 – kolejne plotki o planach Valve

Zdjęcia zrobione przez fanów Doty 2 w biurze Valve sugerują, że firma pracuje nad grą Left 4 Dead 3, korzystającą z silnika Source 2. To kolejne pogłoski na temat trzeciej części serii o walce z zombie.

Left 4 Dead 3 na silniku Source 2 – nowe plotki. - Left 4 Dead 3 na silniku Source 2 – kolejne plotki o planach Valve - wiadomość - 2013-08-06
Left 4 Dead 3 na silniku Source 2 – nowe plotki.

W sieci znowu mówi się o wciąż niezapowiedzianej grze Left 4 Dead 3, którą podobno tworzy Valve. Tym razem źródłem plotek na temat kontynuacji udanej serii strzelanek kooperacyjnych jest społeczność fanów Dota 2 z serwisu Reddit. Gracze odwiedzili siedzibę producenta jakiś czas temu i w trakcie wycieczki zrobili sporo zdjęć. Na jednym z nich widać komputer pracownika Valve z otwartym dokumentem. Pojawiają się w nim określenia „Source2” oraz „L4D3”.

Źródło: forum NeoGAF. - Left 4 Dead 3 na silniku Source 2 – kolejne plotki o planach Valve - wiadomość - 2013-08-06
Źródło: forum NeoGAF.

Trudno traktować krótką wzmiankę jako potwierdzenie, że Left 4 Dead 3 jest w przygotowaniu, ale jest to prawdopodobne. Firma Valve wydała niedawno grę Dota 2 i obecnie nie ma w zanadrzu żadnych ujawnionych projektów. Następna część Left 4 Dead wydaje się naturalną koleją rzeczy, bo seria cieszy się sympatią i sprzedaje się świetnie. Wątpliwości nie budzi za to informacja, że Valve szykuje silnik Source 2 – Gabe Newell potwierdził jakiś czas temu, że firma pracuje nad nową technologią.

Niestety, wciąż mówimy o pogłoskach, bo twórcy Half-Life’a i Portala nie potwierdzili tych informacji. W sieci krąży żart, że firma Valve nie potrafi liczyć do trzech – w końcu deweloper najwidoczniej zrezygnował z Episode 3 do Half-Life’a 2 i zakończył swoje serie na drugich odsłonach (Portal 2, Left 4 Dead 2, itd.). Miejmy nadzieję, że producent podszkoli znajomość matematyki i szybko potwierdzi prace nad trzecim Left 4 Dead. Może nastąpi to na targach Gamescom?

  1. Oficjalna strona firmy Valve

Left 4 Dead 3 na silniku Source 2 – kolejne plotki o planach Valve - ilustracja #4Left 4 Dead to seria zapoczątkowana w 2008 roku przed firmę Valve i studio Turtle Rock, która opowiada historię czterech ocalałych walczących z hordami zombie. Pierwsza i druga odsłona Left 4 Dead spodobały się dzięki szybkiej rozgrywce i sprytnie wpisanej w nią fabułę. Nieprzewidywalność gry zapewnił system dynamicznego dobierania przeciwników. Obie produkcje doczekały się paru dodatków i były regularnie wzbogacane o nowe tryby zabawy oraz wyzwania.