Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2013, 12:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (Splinter Cell: Blacklist, Battlefield 4, Zynga) 6/8/13

Dziś piszemy m.in. o wyeliminowaniu lokalnego trybu kooperacji z gry Splinter Cell: Blacklist na Wii U, funkcji Battlescreen w strzelaninie Battlefield 4, a także zbliżającym się zamknięciu strony internetowej OMGPOP.com przez firmę Zynga. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Darkness II

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę The Darkness II. Dzieło studia Digital Extremes możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 7,49 euro (ok. 32 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Bad Dinos

Studio Insomniac Games (Fuse, serie Ratchet & Clank, Resistance, Spyro the Dragon) zarejestrowało znak towarowy Bad Dinos, który został opisany jako „interaktywne oprogramowanie gier wideo”. Być może chodzi zatem o następny, jeszcze niezapowiedziany projekt znanego dewelopera. Na razie zespół nie wydał żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Splinter Cell: Blacklist

Liu Jun ze studia Ubisoft Shanghai powiedział serwisowi Nintendo Life, że w grze Splinter Cell: Blacklist w wersji na Wii U zabraknie lokalnego trybu kooperacji na podzielonym ekranie. Taka opcja pojawi się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360, ale musiała zostać usunięta z edycji na konsolę firmy Nintendo, bo deweloper chciał upewnić się, że jej premiera nie zostanie opóźniona. Zapewniono za to, że sieciowy tryb multiplayer i wsparcie dla dodatków DLC pozostanie na Wii U. Producent zaznacza, że wszystkie misje z trybu kooperacji można przejść także samemu, a więc osoby unikające internetowych zmagań będą mogły zaliczyć wszystkie zadania.

W grze Splinter Cell: Blacklist na Wii U zabraknie opcji wspólnej zabawy na podzielonym ekranie - Wieści ze świata (Splinter Cell: Blacklist, Battlefield 4, Zynga) 6/8/13 - wiadomość - 2013-08-06
W grze Splinter Cell: Blacklist na Wii U zabraknie opcji wspólnej zabawy na podzielonym ekranie

Playground Games

Yibo Liu ze studia Playground Games (Forza Horizon) napisał na swoim profilu w serwisie LinkedIn, że pracuje nad „nieujawnionym, next-genowym projektem Forza. Tym samym wiadomo, że nie chodzi o wcześniej zapowiedzianą odsłonę Forza Motorsport 5, za którą odpowiada zresztą zespół Turn 10. Jest całkiem prawdopodobne, że chodzi o kontynuację Forza Horizon z 2012 roku, bo to jak dotąd jedyny projekt studia Playground Games, prezentujący bardziej zręcznościowe podejście do tematyki wyścigów. Póki co deweloper niczego oficjalnie nie skomentował.

Battlefield 4

Producent Jesper Nielsen ze studia EA DICE powiedział serwisowi Engadget, że funkcja Battlescreen w grze Battlefield 4 będzie dostępna tylko na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Oznacza to, że zabraknie jej w wersjach na PlayStation 3 i Xboksa 360. Przypomnijmy, że Battlescreen to jedna z nowych opcji usługi Battlelog, pozwalająca na obserwowanie wydarzeń na polu bitwy za pomocą w pełni funkcjonalnego radaru wyświetlanego na współpracującym urządzeniu mobilnym lub komputerze.

PlayStation 4 / PlayStation Vita

Serwis Machinima powołując się na swoje „dobrze poinformowane źródło” donosi, że firma Sony planuje sprzedawać pod koniec tego roku zestaw składający się z konsol PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Pakiet miałby kosztować 499 dolarów (ok. 1590 złotych bez podatku VAT). Jak dotąd japoński gigant nie skomentował tych doniesień.

Zynga

30 września firma Zynga zamknie stronę internetową OMGPOP.com po tym, jak 29 sierpnia wyłączone zostaną gry Cupcake Corner, Gem Rush, Pool World Champ oraz Snoops. Jednocześnie zapewniono, że nie będzie to miało żadnego negatywnego wpływu na gry Draw Something, Draw Something 2 oraz Draw My Thing. Za wszystkie trzy tytuły odpowiedzialny jest deweloper, który założył stronę OMGPOP.com.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: