Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3PSVPS4Switch
Okładka Rainbow Skies (Switch)
OkładkaRainbow Skies (Switch)

Rainbow Skies

Kontynuacja wydanej w 2013 roku gry jRPG Rainbow Moon, nominowanej do nagrody najlepszej gry niezależnej roku na platformie PSN.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rainbow Skies Premiera

26cze2018

PS3 PSV PS4

11sie2023

Switch

Rainbow Skies to kontynuacja Rainbow Moon, typowego cRPG-a nominowanego w 2013 roku do nagrody „Najlepsza gra niezależna” przez graczy platformy PlayStation Network. Za produkcję odpowiada studio SideQuest z siedzibą w Hong Kongu, czyli twórcy pierwszej części.

Mimo że tytuł jest sequelem Rainbow Moon, to akcja przenosi gracza do zupełnie nowego świata, w którym pojawiają się nieznane wcześniej postacie oraz potwory. Historia Boldrena, bohatera „jedynki”, została zamknięta – twórcy tym razem skupili się na innej opowieści, niepowiązanej ściśle z oryginałem. Całość jednak rozgrywa się w zgodzie z wykreowanym przez Sidequest Studios uniwersum obejmującym dwa równoległe otwarte światy z podziemiami do eksploracji.

Podobnie jak część pierwsza, tak i „dwójka” oferuje kilkadziesiąt godzin zabawy polegającej przede wszystkim na starciach w turach. Rainbow Skies to coś więcej niż zwykła kontynuacja – gra została znacząca rozbudowana pod każdym względem. Mechanikę walki rozwinięto o nowe ataki i kombosy, a w podziemiach natykamy się na więcej elementów akcji i minigierek. Ponadto przygotowano zupełnie nowy system dialogów oraz zadań pobocznych, które, co więcej, rozszerzono o nowy typ zleceń sprowadzający się do poszukiwania skarbów. Pomimo wprowadzonych zmian twórcy są wierni korzeniom – nadal można m.in. rozwijać swoją postać oraz modyfikować ekwipunek dzięki zdobytym przedmiotom, a akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym.

Bez większych zmian pozostał również styl graficzny, ale grafika sama w sobie została odpowiednio dopieszczona i zróżnicowana, przez co w większym stopniu przypomina ona bardzo inną niezależną grę – Bastion. Nadal mamy trójwymiarowy świat przedstawiony w kolorowych barwach oraz obraz wyświetlany w stałych 60 klatkach na sekundę. W nowej odsłonie dodatkową atrakcją jest możliwość prowadzenia rozgrywki pomiędzy platformami sprzętowymi.

Ostatnia modyfikacja 22 listopada 2023

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Rainbow Skies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
PS3
PSV
PS4
Switch