Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3X360PS4PSV
Okładka Rainbow Moon (PS3)

Rainbow Moon

Osadzona w realiach fantasy gra jRPG z turowym systemem walki, przygotowana przez ekipę SideQuest Studios z Hong Kongu.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | klasyczne RPG

Okładka Rainbow Moon (PS3)

data premiery gry:

anulowana

X360

4lip2012

PS3

3gru2013

PSV

16lut2016

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowana przez mieszczące się w Hong Kongu SideQuest Studios gra jest jednocześnie pierwszym w historii RPG-iem stworzonym przez tego dewelopera.

Głównym bohaterem tytułu jest młody mężczyzna – Boldren, który podczas walki ze swoim głównym wrogiem zostaje przeniesiony przez specjalny portal do świata Rainbow Moon. Niestety, wraz z nim spokojną dotychczas krainę nawiedzają setki potworów, które zaczynają terroryzować mieszkańców. Zadaniem Boldrena jest odzyskać zaufanie ludzi, uratować nieznany sobie świat i powrócić do własnej rzeczywistości.

Tło fabularne jest pretekstem do trwającej 25 godzin przygody, która czerpie garściami ze znanych i popularnych rozwiązań z japońskich RPG-ów. Akcja gry jest przedstawiona w rzucie izometrycznym. Starcia z przeciwnikami toczą się na arenach podzielonych na pola, w systemie turowym podobnym do tego z Final Fantasy Tactics. Głębi systemowi dodaje wiele typów uzbrojenia o różnych właściwościach, wiele rodzajów czarów oraz możliwość modyfikacji ekwipunku za pomocą znalezionych przedmiotów.

Oprócz głównego wątku fabularnego na graczy czeka wiele różnych zadań pobocznych oraz bardziej wymagających lochów do zwiedzenia, które stanowią dodatkowe wyzwanie dla najlepszych.

Rainbow Moon zostało przygotowane w specyficznej, bardzo kolorowej oprawie 3D. Atutem tytułu jest płynna animacja w 60 klatkach na sekundę i bogata ścieżka dźwiękowa. Tytuł pozwala też komunikować się z siecią WWW i śledzić postępy znajomych podczas ich przygód.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Rainbow Moon

Klasyfikacja PEGI Rainbow Moon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Nowy trailer i szczegóły dotyczące strategii RPG Rainbow Moon
Nowy trailer i szczegóły dotyczące strategii RPG Rainbow Moon

wiadomość6 maja 2012

W sieci pojawił się nowy trailer turowej strategii RPG Rainbow Moon, przeznaczonej na konsolę Playstation 3. Twórcy produkcji podzieli się także z graczami nowymi szczegółami dotyczącymi tytułu, w tym jego przewidywaną datą premiery.

Wieści ze świata (Hard Reset, Epic Games, RaiderZ) 3/11/11
Wieści ze świata (Hard Reset, Epic Games, RaiderZ) 3/11/11

wiadomość3 listopada 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o finansach Namco Bandai i Square Enix, taktycznym Rainbow Moon, darmowej grze MMO RaiderZ, a także nowym trybie rozgrywki dla Hard Reset.

PS3
X360
PSV
PS4