Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWiiUPS4PS3X360PCXONE
Okładka Pier Solar and the Great Architects (WiiU)

Pier Solar and the Great Architects

Pier Solar HD

Zremasterowana wersja gry jRPG studia WaterMelon, która ukazała się pierwotnie w 2010 roku na konsoli SEGA Genesis.

RPG | fantasy | turowe | 2D | reedycje/remastery/remaki | indie | jRPG

Okładka Pier Solar and the Great Architects (WiiU)

producent: WaterMelon

wydawca: WaterMelon

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

X360

30wrz2014

PS3 PS4 PC

6lis2014

WiiU

21lis2014

XONE

Pier Solar HD to odświeżona graficznie wersja gry RPG wydanej pierwotnie na konsolę Sega Mega Drive w 2010 roku. Za wyprodukowanie obu wersji odpowiada niezależne studio WaterMelon.

Akcja osadzona jest w pełnej magii krainie fantasy. Gra opowiada historię młodego botanika imieniem Hoston. Pewnego dnia jego ojciec zapada na tajemniczą chorobę. Chcąc go ocalić Hoston udaje się na wyprawę w poszukiwaniu rzadkiego zioła potrzebnego do uwarzenia lekarstwa. W przygodzie towarzyszy mu dwójka jego najlepszych przyjaciół - Alina oraz Edessot. Cała trójka bohaterów ostatecznie wplątuje się w wydarzenia, które doprowadzą do ujawnienia nie tylko sekretnej historii ojca Hostona, ale również tajemnicy stojącej za istotami zwącymi siebie Wielkimi Architektami.

Pier Solar HD wzorowane jest na 16-bitowych konsolowych grach RPG autorstwa japońskich deweloperów. Otrzymujemy kontrolę nad grupą bohaterów (maksymalnie pięciu), którzy przemierzają świat, wypełniają zadania oraz walczą z wrogami. System potyczek rozgrywany jest w turach i oferuje dużą taktyczną głębię. Poza standardowymi atakami postacie mogą m.in. korzystać z umiejętności specjalnych, przeprowadzać kontrataki jak również gromadzić energię potrzebną do aktywacji potężnej techniki bojowej. Wraz z postępami w zabawie wchodzący w skład drużyny bohaterowie będą zdobywali punkty doświadczenia, które wydamy następnie na rozwój zdolności i charakterystyk. Pier Solar HD to masywna produkcja, oferująca ponad 300 lokacji, prawie 500 skrzyń ze skarbami oraz więcej niż 800 postaci niezależnych. Wszystko to w sumie starcza na ponad 50 godzin zabawy.

Autorzy nie ograniczyli się jedynie to prostego przeniesienia gry na nowe platformy. Zamiast tego kompletnemu przemodelowaniu uległa oprawa graficzna. Rozpikselowane tła w niskiej rozdzielczości zastąpiono pięknymi kreskówkowymi lokacjami HD wypełnionymi wieloma animowanymi elementami. Jednocześnie, aby utrzymać oldskulowy klimat zachowano oryginalne sprite’y postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Pier Solar and the Great Architects

Klasyfikacja PEGI Pier Solar and the Great Architects

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Pier Solar and the Great Architects

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8
PC
X360
WiiU
PS3
PS4
XONE