Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2019, 11:02

Nowy Splinter Cell? Dyrektor kreatywny potwierdza, Ubisoft zaprzecza

Powracają plotki odnośnie nowej odsłony Tom Clancy’s Splinter Cell. Tym razem jeden z dyrektorów kreatywnych Ubisoftu poinformował na Twitterze, że zajmuje się tym projektem, ale jego pracodawca szybko to zdementował.

Na powrót Sama Fishera czekamy już bardzo długo. - Nowy Splinter Cell? Dyrektor kreatywny potwierdza, Ubisoft zaprzecza - wiadomość - 2019-05-15
Na powrót Sama Fishera czekamy już bardzo długo.

Julian Gerighty, zatrudniony w firmie Ubisoft jako dyrektor kreatywny, wywołał spore zamieszanie, ogłaszając na Twitterze, że pracuje nad nową odsłoną cyklu Tom Clancy’s Splinter Cell. Deweloper zmienił także zdjęcie nagłówka swojego profilu na obrazek powiązany z tą serią.

Wydawać by się mogło, że w ten sposób potwierdzono nową odsłonę marki, ale niestety wkrótce potem firma Ubisoft stwierdziła, że dyrektor kreatywny jedynie żartował, a sam Gerighty zmienił zdjęcie nagłówka na to z Tom Clancy’s The Division 2. Nie usunął jednak wcześniejszego tweeta.

Są dwie możliwości. Albo naprawdę był to tylko żart, albo Ubisoft faktycznie pracuje nad nowym Tom Clancy’s Splinter Cell, tylko firma nie jest jeszcze gotowa oficjalnie ujawnić tego projektu.

Plotki o kolejnej odsłonie cyklu krążą od dłuższego czasu. W marcu Luca Ward, czyli aktor podkładający głos Samowi Fisherowi we włoskich wersjach językowych, zasugerował, że nowa część jest w drodze. Z kolei w zeszłym miesiącu marka pojawiła się w zestawieniu gier, które Ubisoft ma rzekomo pokazać podczas tegorocznego E3. Prezes firmy ostudził jednak zapał fanów, stwierdzając że kontynuacji przygód Sama Fishera nie ujrzymy dopóki deweloperzy nie wyznaczą nowego kierunku dla marki.

Do fanów serii docierają więc sprzeczne sygnały i trudno ocenić, jak jest naprawdę. 10 czerwca odbędzie się konferencja Ubisoftu organizowana z okazji targów E3. Mamy nadzieję, że wtedy dowiemy się czegoś bardziej konkretnego.

Przypomnijmy, że najnowszą odsłoną cyklu pozostaje gra Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist, która ukazała się w 2013 roku na pecety oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Nintendo Wii U.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Recenzja gry Splinter Cell: Blacklist - seria powoli wraca do swoich korzeni
  3. Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist - poradnik do gry