Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2019, 11:14

Premiera Druidstone - nowego RPG od współtwórców Legend of Grimrock

Za kilka godzin do sprzedaży trafi gra Druidstone: The Secret of the Menhir Forest, czyli turowe RPG od współautorów popularnego cyklu Legend of Grimrock.

Gra ukaże się dzisiaj wieczorem. - Premiera Druidstone - nowego RPG od współtwórców Legend of Grimrock - wiadomość - 2019-05-15
Gra ukaże się dzisiaj wieczorem.
DRUIDSTONE W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Ctrl Alt Ninja
 2. Wydawca: Ctrl Alt Ninja
 3. Gatunek: RPG
 4. Platforma: PC
 5. Data premiery: 15 maja 2019 r.

Nadszedł wreszcie dzień premiery Druidstone: The Secret of the Menhir Forest, czyli gry RPG od weteranów popularnej serii Legend of Grimrock. Produkcja zadebiutuje dzisiaj wieczorem, wyłącznie na PC, i nie zaoferuje polskiej wersji językowej. Tytuł będzie można kupić m.in. w serwisach Steam i GOG.com.

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest to debiutancki projekt studia Ctrl Alt Ninja. Założyli je byli pracownicy zespołu Almost Human, tacy jak Petri Häkkinen (projektant i programista cyklu Legend of Grimrock) czy Juho Salila (dyrektor artystyczny wspominanej serii).

Pod nowym szyldem autorzy nie próbowali tworzyć kolejnego dungeon crawlera. Druidstone: The Secret of the Menhir Forest to taktyczne RPG, w którym dowodzimy oddziałem bohaterów walczącym w turowych bitwach.

Produkcja nastawiona jest wyłącznie na tryb dla pojedynczego gracza. Ukończenie fabuły ma zająć ok. 15-20 godzin. Po premierze autorzy wypuszczą narzędzia moderskie pozwalające na tworzenie zarówno pojedynczych misji, jak i całych kampanii.

 1. Oficjalna strona gry

Przed podjęciem decyzji o zakupie Druidstone: The Secret of the Menhir Forest warto zaznajomić się z wymaganiami sprzętowymi gry. W praktyce konfiguracja minimalna i rekomendowana różni się tylko w zakresie kart graficznych.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Quad Core 2.66 GHz lub AMD 3.2 GHz
 2. Pamięć RAM: 4 GB RAM
 3. Karta grafiki: Nvidia Geforce GTX 660 Ti / AMD Radeon 6850 lub lepsza
 4. Wersja DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 2 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Quad Core 2.66 GHz lub AMD 3.2 GHz
 2. Pamięć RAM: 4 GB RAM
 3. Karta grafiki: Nvidia Geforce GTX 1050 / AMD Radeon RX 570
 4. Wersja DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 2 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10