Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Druidstone: The Secret of the Menhir Forest (PC)

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest PC

Gra RPG w realiach fantasy od studia Ctrl Alt Ninja, założonego przez byłych pracowników firmy Almost Human, znanej z serii Legend of Grimrock. To klasyczny przedstawiciel gatunku z turowym systemem walki, wzbogacony o elementy gatunku roguelike.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | widok izometryczny | taktyczne | indie

PC Windows
Okładka Druidstone: The Secret of the Menhir Forest (PC)

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

15maja2019

15maja2019

Steam

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest to gra RPG z elementami roguelike wyprodukowana przez studio Ctrl Alt Ninja. Firma ta została założona przez byłych pracowników Almost Human – dewelopera znanego z serii Legend of Grimrock. Wśród twórców znajduje się projektant i programista pierwszego LoG Petri Häkkinen, odpowiedzialny za animacje potworów w dwójce Jyri Leppänen czy też dźwiękowiec Antti Tiihonen.

Fabuła

Akcja rozgrywa się w lesie Menhir, miejscu pełnym tajemnic, kamiennych obelisków, zapomnianych świątyń i innych tego typu klimatycznych lokacji. Wcielamy się w jednego z druidów, strażników lasu, po śmierci mogących zreinkarnować i powrócić do swoich ciał. Nasz protagonista znalazł się jednak w nietypowym położeniu – po odrodzeniu najwyraźniej stracił pamięć i nie wie, kim jest ani w jakich okolicznościach umarł. Bohaterowi towarzyszy w dodatku dziwne przeczucie, że całą krainę wkrótce czeka zagłada.

Mechanika

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest na platformę PC to izometryczne RPG przeznaczone do zabawy w pojedynkę. Gracze eksplorują klimatyczne lokacje, starając się rozwikłać zagadkę lasu oraz poznać swoją przeszłość. Świat gry jest jednak pełen niebezpieczeństw, więc nierzadko musimy stawać do walki z mniejszymi i większymi przeciwnikami. Starcia odbywają się w systemie turowym. Taktyczna walka polega na wykorzystywaniu posiadanych zasobów, umiejętności i czarów. Większość z tych elementów zdobywamy i rozwijamy podczas przygody. Zabawa jest jednak utrudniana przez elementy roguelike, co oznacza, że po śmierci zaczynamy przygodę od nowa – nasz druid po raz kolejny powraca co życia. Każda reinkarnacja pociąga jednak za sobą konsekwencję w postaci pewnych zmian w świecie i nastawieniu do nas niektórych postaci niezależnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.3 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

Wymagania wiekowe Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

12+

Wymagania sprzętowe Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Quad Core 2.66 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 / Radeon RX 570 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Quad Core 2.66 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 Ti / Radeon HD 6850 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit

Premiera Druidstone - nowego RPG od współtwórców Legend of Grimrock
Premiera Druidstone - nowego RPG od współtwórców Legend of Grimrock

wiadomość15 maja 2019

Za kilka godzin do sprzedaży trafi gra Druidstone: The Secret of the Menhir Forest, czyli turowe RPG od współautorów popularnego cyklu Legend of Grimrock.

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest nową grą twórców Legend of Grimrock
Druidstone: The Secret of the Menhir Forest nową grą twórców Legend of Grimrock

wiadomość15 kwietnia 2017

Studio Ctrl Alt Ninja, założone przez byłych twórców serii Legend of Grimrock, zapowiedziało RPG Druidstone: The Secret of the Menhir Forest, które ukaże się na komputerach osobistych.