Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2017, 09:19

autor: Góral

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest nową grą twórców Legend of Grimrock

Studio Ctrl Alt Ninja, założone przez byłych twórców serii Legend of Grimrock, zapowiedziało RPG Druidstone: The Secret of the Menhir Forest, które ukaże się na komputerach osobistych.

Studio Ctrl Alt Ninja zapowiedziało grę Druidstone: The Secret of the Menhir Forest. Będzie to singlowe RPG, w którym wcielimy się w zmartwychwstałego druida niepamietającego swojej przeszłości. Bohatera coś jednak ciągnie do tytułowego lasu Menhir. Akcja obserwowana ma być w rzucie izometrycznym, a podczas zabawy będziemy eksplorować losowo generowany świat i oczywiście walczyć. Starcia odbywać mają się w systemie turowym, na planszach podzielonych na niewielkie pola. Przeciwnicy, w zależności od rodzaju, zajmować będą jedno, kilka, a nawet wiele z tych pól (ostatnia opcja zarezerwowana jest dla bossów). Deweloperzy zapewniają, że potyczki będą bardzo taktyczne, a kluczem do sukcesu ma być rozsądne zarządzanie surowcami i używanie czarów. Szczegóły na razie nie są jednak znane.

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest nową grą twórców Legend of Grimrock - ilustracja #1

Zapewne nazwa Ctrl Alt Ninja nic Wam nie mówi, gdyż jest to nowe, niezależne studio. Firma została jednak założona przez byłych pracowników Almost Human – dewelopera znanego z uznanej serii Legend of Grimrock. Wśród pracowników ekipy znajduje się projektant i programista pierwszego LoG Petri Häkkinen, odpowiedzialny za animacje potworów w dwójce Jyri Leppänen czy też dźwiękowiec Antti Tiihonen.

Ponadto Druidstone: The Secret of the Menhir Forest oferować ma elementy roguelike, więc po śmierci zabawa zaczyna się od nowa. Co ciekawe, z systemem tym powiązana jest sama historia. Las Menhir posiada bowiem moc reinkarnacji, dlatego też nasz druid wraca do życia. Każde ożywienie pociąga jednak za sobą konsekwencję w postaci zmiany świata. Produkcja, pomimo losowych elementów, nastawiona będzie jednak na fabułę, która ma być epicka, ale na razie nie znamy szczegółów.

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest tworzone jest z myślą o komputerach osobistych i ukaże się raczej nieprędko. Produkcja rozpoczęła się bowiem kilka miesięcy temu. Studio Ctrl Alt Ninja nie wyklucza jednak, że w przyszłości gra pojawi się na innych platformach sprzętowych.