Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 kwietnia 2017, 01:31

Wielkanocne promocje mobilne (m.in. Braveland, Dizzy, Carcassonne)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak seria Braveland, Dizzy: Prince of the Yorkfolk, Carcassonne, Ravensword: Shadowlands, Kingdom: New Lands i Kathy Rain.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

W tym tygodniu taniej kupicie m.in. gry z serii Braveland. - Wielkanocne promocje mobilne (m.in. Braveland, Dizzy, Carcassonne) - wiadomość - 2017-04-15
W tym tygodniu taniej kupicie m.in. gry z serii Braveland.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Wyprzedaż gier z serii Braveland (Android)

Studio Tortuga Team uruchomiło promocję na gry ze strategicznej serii Braveland. Każda z trzech odsłon serii – Braveland, Braveland Wizard i Braveland Pirate – bazuje na identycznych założeniach. Gracz wciela się w bohatera, który przemierza niebezpieczny świat, rozwija kontrolowaną postać i zaprasza do drużyny kolejnych śmiałków. Wszystko to w jednym celu: aby toczyć dające sporo satysfakcji bitwy, rozgrywane w systemie turowym na niewielkich arenach podzielonych na heksagonalne pola.

 1. Braveland – ok. 4 zł
 2. Braveland Wizard – ok. 4 zł
 3. Braveland Pirate – ok. 4 zł

Dizzy: Prince of the Yorkfolk

Za mniej niż połowę dotychczasowej ceny kupicie aktualnie odświeżoną wersję kultowej platformówki Dizzy: Prince of the Yorkfolk. Twórcy, na czele z Paulem Ransonem, projektantem blisko 30-letniego oryginału, pokusili się o odrestaurowanie dwuwymiarowej grafiki (z wykorzystaniem wysokiej rozdzielczości), a także opracowanie dosyć skomplikowanego, ale responsywnego dotykowego systemu sterowania.

Ravensword: Shadowlands

Potężnej, bo 85-procentowej promocji doczekała się cRPG Ravensword: Shadowlands. Grę najłatwiej określić mobilnym odpowiednikiem cyklu The Elder Scrolls. Trafiamy w niej do magicznej krainy fantasy, która zaskakuje nie tylko rozległym terytorium, ale też niezgorszą, w pełni trójwymiarową szatą graficzną, dzięki czemu zwiedzanie miast, wiosek, jaskiń i leśnych ostępów daje niemałą satysfakcję. Kamera umieszczona jest za plecami bohatera, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu świata, wypełnianiu zadań, rozwijaniu postaci, szukaniu skarbów oraz mordowaniu potworów.

 1. Android: 2,49 zł
 2. iOS: ok. 4 zł

Carcassonne

Carcassonne to udana próba przeniesienia w realia mobilne jednej z najpopularniejszych gier planszowych, wymyślonej w 2000 roku przez Klausa-Jürgena Wrede. Wyjątkowo dopracowana i wciągająca mechanika zabawy, przejrzyste zasady, multiplayer dla czterech osób – czego chcieć więcej? Przez kilka najbliższych dni tytuł można kupić 70% taniej.

 1. Android: 3 zł
 2. Windows Phone: 4,50 zł

Kathy Rain

Pierwszej przeceny doczekała się mobilna konwersja udanej pecetowej przygodówki Kathy Rain. Produkcja, utrzymana w stylistyce retro, pozwala wcielić się młodą dziennikarkę z zapędami detektywistycznymi, postanawiającą poznać prawdę ukrywającą się za tajemniczą śmiercią swojego dziadka. Zabawa sprowadza się do eksplorowania lokacji, prowadzenia rozmów, gromadzenia przedmiotów i rozwiązywania zagadek. Do jej największych zalet należy intrygująca fabuła, nietuzinkowi bohaterowie i ciekawie zaprojektowane łamigłówki.

Cosmonautica

Jeśli gustujecie w klimatach science fiction, to polecamy Waszej uwadze sandboksowy symulator kosmiczny Cosmonautica. W grze wcielamy się w kapitana statku kosmicznego i rozkręcamy firmę handlową. Dokonujemy tego poprzez eksplorację losowo generowanej galaktyki i poszukiwania dóbr nadających się na sprzedaż. Możemy także podejmować się rozmaitych zadań na stacjach i w portach kosmicznych, oraz brać udział w walkach. Jako kapitan zarządzamy statkiem, tankując go, naprawiając usterki i zniszczenia, a także instalując ulepszenia i budując specjalistyczne pomieszczenia. Istotne jest również dbanie o załogę.

Kingdom: New Lands

Posiadaczom urządzeń mobilnych firmy Apple pragniemy zwrócić uwagę na obniżkę ceny Kingdom: New Lands – ulepszonej wersji oldskulowej, minimalistycznej strategii Kingdom z 2015 roku. Podobnie jak w oryginale, wcielamy się w rolę króla, który podróżując po świecie zjednuje sobie za pomocą złota kolejnych poddanych i systematycznie powiększa swoje włości. Tytuł został utrzymany w klimatycznej, dwuwymiarowej stylistyce retro.

 1. iOS: ok. 30 zł

Inne wyprzedaże gier w Google Play – m.in. Alphadia, Rebuild 3: Gangs of Deadsville, Star Traders

Święta Wielkiej Nocy okazały się doskonałą okazją do licznych promocji na platformie Google Play. Poza wymienionymi wyżej tytułami, przecen doczekało się wiele mniej znanych pozycji. Najciekawsze z nich prezentujemy poniżej:

 1. A Normal Lost Phone – 50 groszy
 2. Alphadia – 2,99 zł
 3. Alphadia 2 – 2,99 zł
 4. Damn Little Town – za darmo
 5. DarkGate – 2,99 zł
 6. Dashy Square – za darmo
 7. Desire – za darmo
 8. Linia – za darmo
 9. Link Twin – ok. 5 zł
 10. Little Wars 2 – ok. 8 zł
 11. Rebuild 3: Gangs of Deadsvile – 14,99 zł
 12. Star Traders – ok. 5 zł
 13. Star Wars: Pinball 5 – ok. 5 zł

Inne wyprzedaże gier w App Store – m.in. Deep Under The Sky, Incredipede, Sine Mora

Święta Wielkiej Nocy okazały się doskonałą okazją do licznych promocji w App Store. Poza wymienionymi wyżej tytułami, przecen doczekało się wiele mniej znanych pozycji. Najciekawsze z nich prezentujemy poniżej:

 1. Crowntakers – ok. 9 zł
 2. Damn Little Town – za darmo
 3. Dashy Square – za darmo
 4. Deep Under The Sky – ok. 4 zł
 5. Desire – za darmo
 6. Hyperburner – za darmo
 7. Incredipede – ok. 4 zł
 8. Linia – za darmo
 9. Link Twin – ok. 4 zł
 10. Rebuild 3: Gangs of Deadsville – ok. 13 zł
 11. Sine Mora – ok. 4 zł
 12. The Labyrinth – za darmo

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Prune, Hitman GO, Deus Ex GO

Prezentujemy wybór promocji na smartfonach z systemem Windows Phone/10 Mobile. W tym tygodniu Waszej uwadze polecamy: logiczne Prune, . Oferta prezentuje się następująco:

 1. Deus Ex GO – 4,50 zł
 2. Hitman GO – 4,50 zł
 3. Legendy Tybetu: Na krańcu świata – 8,50 zł
 4. Prune – 8,50 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne