Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOS
Okładka Ravensword: Shadowlands (PC)

Ravensword: Shadowlands

Wyprodukowana przez studio Crescent Moon Games gra z gatunku action-RPG, będąca kontynuacją smartfonowego przeboju Ravensword: The Fallen King. Po upadku Ravengardu świat pogrążył się w chaosie.

RPG | FPP | TPP | fantasy | RPG akcji

Okładka Ravensword: Shadowlands (PC)

data premiery gry:

20gru2012

iOS

21mar2013

AND

6gru2013

PC

Ravensword: Shadowlands to osadzone w realiach fantasy RPG akcji, będące kontynuacją mobilnego Ravensword: The Fallen King z 2009 roku. Podobnie jak pierwowzór, gra jest dziełem studia Crescent Moon Games, specjalizującego się dotąd głównie w produkcjach na smartfony i tablety. Ambicją deweloperów było stworzenie mobilnej gry action RPG, która rozmachem dorównywałaby tytułom AAA, takim jak seria Gothic czy The Elder Scrolls.

Fabuła

Pod względem fabularnym Ravensword: Shadowlands stanowi sequel wydanej cztery lata wcześniej poprzedniczki. Po upadku Ravengardu, świat pogrążył się w chaosie, a królestwo Tyreas samotnie opiera się najazdowi mrocznych elfów. Gracz wciela się w rolę potomka długiej dynastii królów, który jako jedyny jest w stanie władać legendarnym mieczem Ravensword i z jego pomocą odzyskać to, co zostało utracone.

Mechanika

W Ravensword: Shadowlands zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji, wykonywaniu zlecanych misji i walce z przeciwnikami. Kontrolowany przez gracza bohater może posługiwać się różnymi rodzajami broni (m.in. mieczami, toporami, młotami, kuszami oraz łukami), a dzięki zdobywanemu doświadczeniu także doskonalić swoje umiejętności lub opanowywać nowe. W przeciwieństwie do dość ubogiego pod tym względem pierwowzoru, Ravensword: Shadowlands oferuje sporą ilość akcesoriów, w jakie wyposażyć można bohatera, a dodatkowo istnieje tu również opcja udoskonalania przedmiotów. Deweloperzy zadbali także o takie smaczki jak możliwość dosiadania wierzchowców i toczenia walk w siodle.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna Ravensword: Shadowlands prezentuje się znacznie lepiej niż poprzedniczka z 2009 roku, nie pozostawiając jednak wątpliwości co do smartfonowej genezy gry. Twórcy pokusili się jednak ponownie o takie rozwiązania, jak możliwość zmiany perspektywy, z jakiej prezentowana jest akcja (przełączanie pomiędzy widokiem FPP i TPP). Na uwagę zasługuje również ścieżka muzyczna, skomponowana przez Seana Beesona.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ravensword: Shadowlands

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ravensword: Shadowlands

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta graficzna 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Broken Sword II, Knights of Pen & Paper i inne gry na PC i Androida w nowej promocji The Humble Bundle
Broken Sword II, Knights of Pen & Paper i inne gry na PC i Androida w nowej promocji The Humble Bundle

wiadomość2 kwietnia 2014

Ruszyła nowa dwutygodniowa promocja The Humble Bundle. Tym razem za symbolicznego dolara można dostać cztery gry różnych gatunków, które działają na PC i Androidzie: Broken Sword II: The Smoking Mirror, Bridge Constructor, Type:Rider i Ravensword: Shadowlands. Dopłacając kilka dolarów, można otrzymać dodatkowo Kingdom Rush i Knights of Pen & Paper +1 Edition.

PC
iOS
AND