Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2019, 11:19

Wyjątkowa edycja kolekcjonerska z okazji piętnastolecia World of Warcraft

Firma Blizzard Entertainment przygotowała specjalną edycję kolekcjonerską World of Warcraft, która trafi do sprzedaży z okazji piętnastolecia gry. W pudełku znajdziemy m.in. kilkudziesięciocentymetrową figurkę jednego z bossów.

Blizzard szykuje się na 15. rocznicę World of Warcraft. - Wyjątkowa edycja kolekcjonerska z okazji piętnastolecia World of Warcraft - wiadomość - 2019-05-15
Blizzard szykuje się na 15. rocznicę World of Warcraft.

Kultowa gra MMO World of Warcraft od studia Blizzard Entertainment w listopadzie tego roku będzie obchodziła swoje piętnaste (!) urodziny, co jest o tyle imponujące, że tytuł wciąż przyciąga do siebie miliony graczy opłacających subskrypcję. Twórcy produkcji postanowili uczcić rocznicę przygotowując specjalną edycję kolekcjonerską swojej gry, na którą zamówienia można było składać pod tym adresem. „Kolekcjonerka” została wyceniona na 99 euro, czyli mniej więcej 426 zł. Niestety liczba egzemplarzy była mocno ograniczona i zapasy szybko się wyczerpały. Szczęśliwcy, którzy zdążyli, otrzymają swoje pudełka w październiku.

Co można było kupić za wspomniane pieniądze? Po pierwsze, 30 dni abonamentu oraz specjalnego wierzchowca wewnątrz gry (tylko w normalnym WoW-ie, nie w wersji Classic). W przypadku Przymierza będzie to Alabaster Stormtalon, zaś członkowie Hordy otrzymają Alabaster Thunderwinga.

Nowe wierzchowce.
Nowe wierzchowce.

Po drugie, w pudełku znajdzie się kilka przedmiotów, które powinny ucieszyć fanów Azeroth, takich jak podkładka pod myszkę z mapą świata Warcrafta, parę atrakcyjnych obrazków, które można oprawić w ramkę oraz magnetyczna naklejka w kształcie głowy Onyxii.

Wyjątkowa edycja kolekcjonerska z okazji piętnastolecia World of Warcraft - ilustracja #3
Wyjątkowa edycja kolekcjonerska z okazji piętnastolecia World of Warcraft - ilustracja #4
Wyjątkowa edycja kolekcjonerska z okazji piętnastolecia World of Warcraft - ilustracja #5
Zawartość rocznicowej edycji World of Warcraft.
Zawartość rocznicowej edycji World of Warcraft.

Najważniejszym elementem omawianego wydania kolekcjonerskiego – przysłowiową wisienką na torcie – jest jednak 26-centymetrowa figurka Ragnarosa, czyli Pana Żywiołów i przeciwnika znanego z instancji rajdowej Molten Core. Statuetka prezentuje się imponująco i z pewnością będzie cennym nabytkiem dla najwierniejszych fanów.

Figurka Ragnarosa w pełnej krasie. - Wyjątkowa edycja kolekcjonerska z okazji piętnastolecia World of Warcraft - wiadomość - 2019-05-15
Figurka Ragnarosa w pełnej krasie.

Przypominamy, że World of Warcraft trafiło na rynek 23 listopada 2004 roku (gracze europejscy rozpoczęli zabawę nieco później – w lutym 2005 r.). W przeszłości produkcja mogla się pochwalić rekordowo liczną społecznością (w szczytowym momencie w 2010 roku grało w nią przeszło 12 mln osób) i do dziś jest jednym z najpopularniejszych tytułów w swoim gatunku.

  1. World of Warcraft – strona oficjalna
  2. Blizzard Entertainment – strona oficjalna
  3. Recenzja gry World of Warcraft: Battle for Azeroth – cudów nie ma, ale i tak może być
  4. World of Warcraft Battle for Azeroth - poradnik do gry