Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 maja 2019, 10:57

autor: Michał "Czarny Wilk" Grygorcewicz

Zdjęcia do 25. Jamesa Bonda zawieszone z powodu kontuzji Daniela Craiga

Niefortunny wypadek, do jakiego doszło podczas kręcenia scen do kolejnego Jamesa Bonda, może mieć wpływ na datę premiery filmu, który i bez tego rodzi się w sporych bólach.

Nad dwudziestym piątym odcinkiem filmowych przygód agenta Jej Królewskiej Mości ponownie zawisły chmury. Jak informuje brytyjska gazeta The Sun, wcielający się po raz piąty w Jamesa Bonda Daniel Craig uległ kontuzji w trakcie zdjęć w zeszłym tygodniu, co zmusiło filmowców do wstrzymania dalszych plac na planie.

Zdjęcia do 25. Jamesa Bonda zawieszone z powodu kontuzji Daniela Craiga - ilustracja #1
25. James Bond ma być pożegnaniem Daniela Craiga z rolą 007.

The Sun, powołując się na anonimowe źródło, donosi, że do wypadku doszło, gdy Craig kręcił jedną ze scen filmu na Jamajce. Aktor poślizgnął się podczas biegu i niefortunnie przewrócił. Mocno narzekał na ból kostki i został przewieziony do Stanów Zjednoczonych na badania, w efekcie czego zawieszono dalsze zdjęcia. Prace na planie mają zostać wznowione w przeciągu tygodnia, przy czym Craig przez jakiś czas nie będzie mógł nadwyrężać swojej kostki.

Opóźnienie prac może wpłynąć na termin premiery filmu, po wcześniejszych przesunięciach ustalony na 20 kwietnia 2020 roku. Nie jest to jednak pewne – przykładowo, kiedy dwa lata temu kontuzja Toma Cruise’a opóźniła prace na planie Mission Impossible – Fallout o dwa miesiące, nie doprowadziło to do zmiany daty premiery.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy wcielanie się w Jamesa Bonda okazało się dla Daniela Craiga dość bolesne. Aktor wiele z niebezpiecznych scen wykonuje osobiście, co zaowocowało dotąd m.in. utratą dwóch zębów podczas prac nad Casino Royale, ucięciem czubka palca i zerwaniem mięśnia na planie Quantum of Solace oraz uszkodzeniem kolana w trakcie nagrywania sceny walki do Spectre.

Dwudziesty piąty film o Jamesie Bondzie powstaje w bólach. Najpierw Daniel Craig długo nie mógł się zdecydować, czy chce wrócić do roli agenta 007, czy nie. Potem z reżyserii filmu zrezygnował Danny Boyle - według niepotwierdzonych doniesień z powodu konfliktu o Tomasza Kota. Ostatecznie reżyserem obrazu został Cary Joji Fukanaga, a w rolach głównych oprócz Craiga zobaczymy Ralpha Fiennesa, Naomie Harris, Bena Whishawa i Ramiego Maleka.

  1. Oficjalna strona internetowa serii James Bond