Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2019, 10:34

Naughty Dog szuka pracowników do dokończenia The Last of Us: Part 2

Na Twitterze jednego z reżyserów gry The Last of Us: Part II ukazał się wpis z ofertami pracy. Sam deweloper twierdzi, że dodatkowi ludzie mają pomóc Naughty Dog w dokończeniu gry, której proces produkcji jest już na finiszu.

Kolejne potwierdzenie, że The Last of Us: Part II znajduje się już w końcowym stadium produkcji. - Naughty Dog szuka pracowników do dokończenia The Last of Us: Part 2 - wiadomość - 2019-05-15
Kolejne potwierdzenie, że The Last of Us: Part II znajduje się już w końcowym stadium produkcji.

Firma Sony nie ujawniła do tej pory nawet przybliżonej daty premiery wyczekiwanego The Last of Us: Part II. Z tego powodu część graczy sądziła, że nowa odsłona przygód Ellie i Joela zadebiutuje dopiero wraz z premierą piątego PlayStation – a więc najprawdopodobniej w końcowych miesiącach przyszłego roku. Tymczasem znaki na niebie i ziemi wskazują, że produkcja studia Naughty Dog pojawi się na sklepowych półkach szybciej niż mogliśmy podejrzewać. Tym razem chodzi o wpis na Twitterze Anthony’ego Newmana, jednego z reżyserów gry.

Deweloper opublikował listę kilkunastu ofert pracy w Naughty Dog, opisując je w następujący sposób: „Mamy wiele wolnych stanowisk, by pomóc nam skończyć tę grę...”. To kolejne potwierdzenie ostatnich doniesień, które sugerowały, że proces produkcji The Last of Us: Part II jest już na ukończeniu. W ubiegłym miesiącu dowiedzieliśmy się bowiem, że nakręcona została ostatnia scena w grze, a nieco wcześniej Gustavo Santaolalla, kompozytor ścieżki dźwiękowej, zapowiedział, że premiera nastąpi „bardzo szybko”. Z drugiej strony, ogłoszenie o kilkunastu wolnych stanowiskach zdaje się sugerować, że w Naughty Dog brakuje rąk do pracy, co może oznaczać, że końcowy etap produkcji nieco się przeciągnie. Tym bardziej, że jak pokazały wielokrotne opóźnienia Uncharted 4: Kresu Złodzieja, mówimy o ekipie, która ma w zwyczaju zwalniać na ostatniej prostej.

Naughty Dog szuka pracowników do dokończenia The Last of Us: Part 2 - ilustracja #2

Jeżeli The Last of Us: Part II rzeczywiście zbliża się wielkimi krokami do momentu premiery, to Sony powinno ujawnić w najbliższym czasie jej datę. W normalnym przypadku moglibyśmy w ciemno obstawiać, że stanie się to podczas czerwcowych targów E3, ale japońska firma po raz pierwszy od ponad dwóch dekad zrezygnowała z udziału w tej imprezie. Chodzą plotki, że pokaz i ogłoszenie daty premiery ma nas czekać jeszcze przed rozpoczęciem najważniejszego branżowego wydarzenia roku. Na ten moment naprawdę ciężko jest z dużym prawdopodobieństwem obstawiać cokolwiek w temacie nowego dzieła Naughty Dog.

O The Last of Us: Part II wciąż wiemy stosunkowo mało, ale materiały, które zobaczyliśmy do tej pory, uczyniły z tego tytułu najbardziej wyczekiwaną grę 2019 roku według czytelników GRYOnline.pl. Pozostaje więc trzymać kciuki, by Naughty Dog rzeczywiście wydało swoją następną produkcję w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Warto jednak przypomnieć, że według całkiem wiarygodnych przecieków The Last of Us: Part II ma być jednym z tytułów startowych na piąte PlayStation (choć ukazałoby się też oczywiście na PS4), i przy takim scenariuszu zadebiutowałoby prawdopodobnie w 2020 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Last of Us: Part II
  2. Kompendium wiedzy o grze The Last of Us: Part II