Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2019, 15:35

autor: AlexB

Wyniki plebiscytu Gra Roku 2018 - głosowanie redakcji GRYOnline.pl i czytelników

Mamy wyniki kolejnej edycji plebiscytu Gra Roku portalu GRYOnline.pl. Według naszych czytelników, najbardziej udaną produkcją minionych dwunastu miesięcy było Red Dead Redemption 2, a najbardziej oczekiwanym tytułem jest The Last of Us Part 2. Swoich faworytów wybrała również redakcja.

Nadszedł czas na ogłoszenie wyników kolejnej edycji plebiscytu na Grę Roku portalu GRYOnline.pl. Przez ostatnie dwa miesiące mieliście okazję głosować na najlepsze Waszym zdaniem produkcje, które ujrzały światło dzienne w 2018 roku i najbardziej oczekiwane pozycje planowane na 2019 rok. Jak zwykle oddaliście mnóstwo głosów, za które serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że wszystkie osoby, które zdecydowały się na wzięcie udziału w typowaniu, otrzymały tygodniowy abonament Premium w naszym serwisie. Jeśli go nie widzicie, wylogujcie się i zalogujcie ponownie.

Zwycięzcy naszego plebiscytu na Grę Roku 2018 raczej nie będą wielkim zaskoczeniem. - Wyniki plebiscytu Gra Roku 2018 - głosowanie redakcji GRYOnline.pl i czytelników - wiadomość - 2019-01-19
Zwycięzcy naszego plebiscytu na Grę Roku 2018 raczej nie będą wielkim zaskoczeniem.

Tak samo jak w poprzednich latach, w obu kategoriach mogliście zaznaczyć po trzy gry, przy czym kolejność wyboru miała znaczenie. Na podstawie Waszych prywatnych list wyłoniliśmy zarówno laureata głównego, jak i dodatkowych. Nie przedłużając zatem, zapraszamy do zapoznania się z wynikami Waszego głosowania na Grę Roku 2018 i najbardziej oczekiwaną produkcję 2019 roku.

 1. Wyniki plebiscytu na Grę Roku 2018

Gra roku 2018 według czytelników GRYOnline.pl:

I miejsce – Red Dead Redemption II

Wielkiej niespodzianki nie było. Najnowsza odsłona westernowej serii od studia Rockstar była najbardziej oczekiwaną pozycją 2018 roku według naszych czytelników i nie zawiodła ich oczekiwań. Z resztą, nie tylko ich, gdyż tytuł został doskonale oceniony przez media branżowe i zdobywa mnóstwo nagród. A to jeszcze nie koniec emocji związanych z tym tytułem, gdyż wciąż czeka nas premiera pełnej wersji modułu sieciowego Red Dead Online i kto wie, być może również wydania na PC oraz konsole kolejnej generacji.

II miejsce – God of War

Tutaj również nie było niespodzianki. W wielu plebiscytach na najlepszą grę 2018 roku God of War i Red Dead Redemption II zajmują czołowe miejsca i jedyną niewiadomą jest to, która sięgnie po ten najwyższy laur. Tym razem niezwykle ciepło przyjęta kontynuacja przygód Kratosa, który po wymordowaniu większości greckiego panteonu wziął się za eliminowanie nordyckiego, musiała uznać wyższość swojego wielkiego rywala.

III miejsce – Assassin's Creed Odyssey

Niektórzy mogą uszczypliwie nazywać Assassin's Creed Odyssey odgrzewanym kotletem i DLC do Origins. Nie zmienia to jednak faktu, że najnowsza odsłona popularnej serii Ubisoftu cieszy się uznaniem w oczach wielu graczy, czego dowodem jest trzecie miejsce w naszym plebiscycie. Najwyraźniej mocniejszy zwrot w stronę RPG zdał egzamin.

Najbardziej oczekiwana gra roku 2019 według czytelników GRYOnline.pl:

I miejsce – The Last of Us: Part II

Pierwsze The Last of Us skradło serca graczy na całym świecie. Do dziś jest to jedna z najlepiej ocenianych gier na PlayStation 3 oraz 4. Nic zatem dziwnego, że kontynuacja jest z niecierpliwością wyczekiwana przez mnóstwo osób, w tym również czytelników portalu GRYOnline.pl. Pytanie tylko, czy tytuł sprosta niezwykle wysokim oczekiwaniom?

II miejsce – Metro Exodus

Na Metro Exodus na szczęście nie trzeba będzie zbyt długo czekać. Kolejna odsłona popularnego cyklu strzelanek FPP od studia 4A Games będzie miała swoją premierę za niecały miesiąc. Tytuł kusi przede wszystkim sugestywnym postapokaliptycznym klimatem uniwersum stworzonego przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego. Niedawno nasz przedstawiciel miał okazję spędzić kilka godzin z grą. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj i tutaj.

III miejsce – Death Stranding

Po przeszło dwóch latach od oficjalnej zapowiedzi i czterech długich zwiastunach wciąż nie wiemy zbyt wiele na temat nowego projektu Hideo Kojimy. Właśnie dlatego jest on tak bardzo fascynujący. Mnóstwo osób chce w końcu zobaczyć, co takiego ojciec cyklu Metal Gear spłodził tym razem. Wyjdzie arcydzieło czy piękna katastrofa? Być może przekonamy się o tym już w tym roku.

Kategorie dodatkowe (głosowanie czytelników)

Najlepsza gra RPG

 1. Assassin's Creed: Odyssey

Najlepsza strzelanina

 1. Far Cry 5

Najlepsza gra akcji

 1. Red Dead Redemption II

Najlepsza gra przygodowa

 1. Detroit: Become Human

Najlepsza gra strategiczna

 1. RimWorld

Najlepsza gra sportowa/wyścigowa

 1. Forza Horizon 4

Najlepszy exclusive PC

 1. Frostpunk

Najlepszy exclusive PS4

 1. God of War

Najlepszy exclusive Xbox One

 1. Forza Horizon 4
Według naszych czytelników Far Cry 5 był najlepszą strzelanką ubiegłego roku. - Wyniki plebiscytu Gra Roku 2018 - głosowanie redakcji GRYOnline.pl i czytelników - wiadomość - 2019-01-19
Według naszych czytelników Far Cry 5 był najlepszą strzelanką ubiegłego roku.

Swoich faworytów wybrali również członkowie redakcji GRYOnline.pl. Oto ich werdykt:

Nagrody redakcji

Gra roku

 1. Red Dead Redemption II

Największe zaskoczenie

 1. Kingdom Come: Deliverance

Najlepsza nowa marka

 1. Kingdom Come: Deliverance

Najlepsza oprawa artystyczna lub technologia

 1. Red Dead Redemption II

Najlepsza muzyka

 1. God of War

Uwaga! Przypominamy, że w plebiscycie nie brały udziału dodatki i remastery oraz gry, które dostały w naszych recenzjach ocenę poniżej 7/10.