Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2019, 16:15

autor: AlexB

Spędziliśmy 5 godzin z grą Metro Exodus - nowy gameplay i zapowiedź

Studio 4A Games i firma Deep Silver zaprosiły dziennikarzy (w tym i nas) na ostatni przed premierą pokaz gry Metro Exodus. Rezultatem 5-godzinnej sesji z tą ambitną strzelanką jest nowa zapowiedź naszego autorstwa i wysyp świeżych zapisów rozgrywki.

Wsiąść do pociągu... - Zobacz Metro Exodus w akcji na nowych gameplayach - wiadomość - 2019-01-16
Wsiąść do pociągu...

W ubiegłym tygodniu dziennikarze branżowi z całego świata zjawili się w Londynie, by móc zobaczyć w akcji Metro Exodus, czyli zapowiedzianą niemal dwa lata temu kolejną odsłonę popularnego cyklu postapokaliptycznych strzelanek FPP opartych na powieściach rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego. Wśród nich nie zabrakło rzecz jasna naszego przedstawiciela, który miał okazję pobawić się kilka godzin w nadchodzącej produkcji ukraińskiego studia 4A Games. Niestety, nie mógł on podzielić się swoimi wrażeniami od razu, gdyż obowiązywała go klauzula poufności. Na szczęście, zeszła ona dziś równo o 16:00 czasu polskiego. Jeśli zatem jesteście ciekawi, czy Marcinowi Strzyżewskiemu gra przypadła do gustu i jest godna marki Metro, to zapraszamy do zapoznania się z jego zapowiedzią.

  1. Graliśmy w Metro Exodus – wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro

Również tvgry.pl przygotowało swój materiał z londyńskiego pokazu Metro Exodus. Jeśli chcecie posłuchać co nieco o nowym projekcie Ukraińców z 4A Games, włączcie poniższy film:

Wciąż Wam mało? Na YouTube pojawiło się mnóstwo gameplayów prezentujących rozgrywkę w Metro Exodus. Oto kilka z nich.

Przypominamy, że podczas imprezy w Londynie udało nam się porozmawiać z Dmitrijem Głuchowskim. Podczas wywiadu poruszony został temat jego ostrych słów wypowiedzianych pod adresem Andrzeja Sapkowskiego. Co tym razem miał do przekazania rosyjski pisarz na temat twórcy uniwersum Wiedźmina? Przeczytacie o tym w tej wiadomości.

Metro Exodus ukaże się 15 lutego na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Na wszystkich tych platformach tytuł będzie posiadał polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy). Zainteresowani mogą zakupić grę chociażby w zestawie z konsolą Xbox One X oraz poprzednimi dwiema odsłonami serii Metro. Całość wyceniono na 2099 złotych. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

  1. Oficjalna strona gry Metro Exodus
  2. Metro Exodus – kompendium wiedzy