Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2019, 16:55

autor: Frozen

Zapowiedziano Dragon Ball Project Z – nowe RPG akcji od Bandai Namco

Bandai Namco zapowiedziało nowe RPG akcji w świecie Dragon Ball. Więcej o projekcie dowiemy się jeszcze w tym miesiącu, podczas finałów turnieju Dragon Ball FighterZ World Tour.

Wciąż nie znamy daty premiery i platform docelowych nowego tytułu. - Zapowiedziano Dragon Ball Project Z – nowe RPG akcji od Bandai Namco - wiadomość - 2019-01-16
Wciąż nie znamy daty premiery i platform docelowych nowego tytułu.

Bandai Namco Entertainment Europe zamieściło na Twitterze angielskie tłumaczenie japońskiego wpisu magazynu V Jump zapowiadającego nową grę na licencji mangi Dragon Ball. O produkcji, enigmatycznie nazwanej Project Z, wiadomo tylko tyle, że będzie to RPG akcji. Więcej informacji mamy otrzymać podczas finałów DRAGON BALL FighterZ World Tour, które odbędą się w dniach 26-27 stycznia 2019 roku. W tym samym wpisie ogłoszono również, że do grona grywalnych postaci w grze Dragon Ball FighterZ niebawem dołączy niesprecyzowany „Wojownik z Jedenastego Wszechświata”.

To nie pierwszy tytuł z uniwersum Dragon Ball zapowiedziany w tym tygodniu. Wczoraj, podczas zorganizowanego przez Bandai Namco streamu zatytułowanego Dragon Ball Games Super Showcase ogłoszono, że gra karciana Super Dragon Ball Heroes: World Mission wyjdzie 5 kwietnia 2019 roku na PC i Switcha. Bardzo prawdopodobne, że Project Z również miał zostać zapowiedziany podczas tego wydarzenia, jednak z jakiegoś powodu Bandai Namco musiało przesunąć ogłoszenie na dzisiaj.

Dragon Ball to kultowa manga autorstwa Akiry Toriyamy, która od czasu premiery w 1984 roku do dnia dzisiejszego cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Tytuł doczekał się wielu ekranizacji oraz gier na swój temat. Najnowszą produkcją z serii jest bijatyka Dragon Ball FighterZ, która ukazała się w 2018 roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One i Switchu.