Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2017, 23:32

autor: Adrian Werner

Metro Exodus - zapowiedziano trzecią odsłonę postapokaliptycznego cyklu

Podczas konferencji firmy Microsoft na E3 ujawniono Metro Exodus, czyli trzecią odsłonę serii pierwszoosobowych strzelanek zespołu 4A Games.

Jednym z pierwszych nowych projektów ujawnionych podczas konferencji firmy Microsoft na targach E3 okazało się Metro Exodus, czyli nowa odsłona popularnego cyklu postapokaliptycznych FPS-ów. Za projekt odpowiada ten sam zespół, który opracował poprzednie odsłony, czyli 4A Games. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Zaprezentowany fragment rozgrywki zaczął się od klasycznych dla tej serii walk w ciasnych podziemnych pomieszczeniach i korytarzach, ale potem akcja przeniosła się na powierzchnię, ukazując otwarty teren o imponujących rozmiarach.

Na konferencji potwierdzono tylko wersje na Xboksa One i PC, ale ruszyła już oficjalna strona, na której poinformowano, że produkcja trafi także na PlayStation 4.

W Metro Exodus ponownie wcielimy się w znanego z poprzednich części Artyoma, ale teraz większość kampanii rozegra się w rosyjskiej dziczy, na dużych nieliniowych mapach. Gra opowie historię trwającą cały rok i w jej trakcie zobaczymy jak kolejne pory roku zmieniają wygląd map.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Metro Exodus

Metro Exodus