Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2017, 23:32

Metro Exodus - zapowiedziano trzecią odsłonę postapokaliptycznego cyklu

Podczas konferencji firmy Microsoft na E3 ujawniono Metro Exodus, czyli trzecią odsłonę serii pierwszoosobowych strzelanek zespołu 4A Games.

Jednym z pierwszych nowych projektów ujawnionych podczas konferencji firmy Microsoft na targach E3 okazało się Metro Exodus, czyli nowa odsłona popularnego cyklu postapokaliptycznych FPS-ów. Za projekt odpowiada ten sam zespół, który opracował poprzednie odsłony, czyli 4A Games. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Zaprezentowany fragment rozgrywki zaczął się od klasycznych dla tej serii walk w ciasnych podziemnych pomieszczeniach i korytarzach, ale potem akcja przeniosła się na powierzchnię, ukazując otwarty teren o imponujących rozmiarach.

Na konferencji potwierdzono tylko wersje na Xboksa One i PC, ale ruszyła już oficjalna strona, na której poinformowano, że produkcja trafi także na PlayStation 4.

W Metro Exodus ponownie wcielimy się w znanego z poprzednich części Artyoma, ale teraz większość kampanii rozegra się w rosyjskiej dziczy, na dużych nieliniowych mapach. Gra opowie historię trwającą cały rok i w jej trakcie zobaczymy jak kolejne pory roku zmieniają wygląd map.

  1. Oficjalna strona gry