Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2019, 12:40

autor: AlexB

Gustavo Santaolalla: premiera The Last of Us Part 2 nastąpi bardzo szybko

Podczas niedawnego koncertu w Kuwejcie kompozytor Gustavo Santaolalla, znany między innymi jako twórca muzyki do The Last of Us, zdradził, że premiera drugiej części jest już bardzo bliska. Nie podał jednak konkretnych dat.

The Last of Us: Part II jest obecnie jedną z najbardziej wypatrywanych przez graczy produkcji. Dowodem na to może być chociażby nasz niedawny plebiscyt, w którym kontynuacja dzieła studia Naught Dog zajęła pierwsze miejsce w kategorii najbardziej oczekiwanych gier 2019 roku. Pytanie jednak, czy faktycznie ukaże się ona w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Nadzieję na to dał kompozytor Gustavo Santaolalla, którego muzykę mogliśmy usłyszeć w pierwszej części. Podczas niedawnego koncertu w Kuwejcie stwierdził (via Wccftech), że premiera The Last of Us: Part II nastąpi „bardzo szybko”. Nie podał jednak konkretnej daty.

Możliwe, że premiera The Last of Us: Part II jest bliżej niż się nam wydaje. - Gustavo Santaolalla: premiera The Last of Us Part 2 nastąpi bardzo szybko - wiadomość - 2019-01-30
Możliwe, że premiera The Last of Us: Part II jest bliżej niż się nam wydaje.

Akcja The Last of Us: Part II ponownie zabierze nas do Ameryki spustoszonej przez pasożytnicze grzyby zmieniające ludzi w potwory. Znana z pierwszej części Ellie ma już 19 lat i stara się wieść w miarę normalne życie w Jackson. Niestety, brutalny atak przerywa sielankę i ponownie zmusza ją do wyruszenia w drogę. Twórcy potwierdzili, że nastolatka będzie jedyną grywalną postacią w produkcji. Nie wiadomo zatem, jaką rolę w historii odegra Joel, czyli protagonista poprzedniej części. Być może zostanie on jednym z towarzyszy bohaterki (których obecność zapowiedział Neil Druckmann, czyli reżyser tytułu), lecz najprawdopodobniej jego występ w grze będzie symboliczny. Jeśli chcecie poznać nieco więcej szczegółów na temat The Last of Us: Part II, zachęcamy do zapoznania się z tą wiadomością i obejrzenia materiału z rozgrywki zaprezentowanego podczas ubiegłorocznych targów E3.

Przypominamy, że The Last of Us: Part II zmierza wyłącznie na platformy marki PlayStation. Według plotek, tytuł ma ukazać się na dwie generacje konsol, najpierw na „czwórkę”, a później na „piątkę” jako jej tytuł startowy. Podobny los czeka ponoć również Death Stranding oraz Ghost of Tsushima. Wiele wskazuje na to, że PlayStation 5 ujrzymy w 2020 roku.

  1. Oficjalna strona gry The Last of Us: Part II
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.