Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2018, 12:03

autor: Riddick

Ellie jedyną grywalną postacią w The Last of Us: Part 2

Na zamkniętym pokazie The Last of Us: Part 2 dyrektor artystyczny gry potwierdził, że Ellie będzie jedyną grywalną postacią. Oprócz tego poznaliśmy garść informacji odnośnie głównej bohaterki. Niestety rola Joela w produkcji nadal pozostaje nieznana.

Dinę, dziewczynę, z którą pocałowała się Ellie na zwiastunie, zagra aktorka znana z serialu Westworld. - Ellie jedyną grywalną postacią w The Last of Us: Part 2 - wiadomość - 2018-06-15
Dinę, dziewczynę, z którą pocałowała się Ellie na zwiastunie, zagra aktorka znana z serialu Westworld.

Podczas zamkniętego pokazu The Last of Us: Part 2 na E3 dziennikarze próbowali dowiedzieć się, czy poza Ellie pojawi się inna grywalna postać. Choć jeden z projektantów gry, Richard Cambier, nie chciał zdradzać szczegółów, zrobił to dyrektor kreatywny, Neil Druckmann i potwierdził, że Ellie będzie jedyną grywalną postacią w The Last of Us: Part 2. Nie rozwiewa to jednak pytań odnośnie Joela, głównego bohatera poprzedniej części gry, którego rola w grze nie została jeszcze ujawniona.

The Last of Us: Part 2 w skrócie:

  • Data premiery: 2019 rok (?)
  • Producent: Naughty Dog
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  • Gatunek: akcja, survival horror

Oprócz potwierdzenia roli Ellie, twórcy zdradzili kilka ogólnych informacji o jej motywach. Jak można było się spodziewać, 19-letnia już bohaterka nie na długo zaznała spokoju po makabrycznych wydarzeniach z poprzedniej części gry. Sielanka w nowym miejscu zostaje brutalnie przerwana, a dziewczyna zmuszona jest do zemszczenia się na tych, którzy rozpętali koszmar na nowo.

Neil Druckman pochwalił się również przebudowanym silnikiem gry oraz zmianami w mechanice walki. Podczas starć gracz będzie widział emocje głównej bohaterki, jej złość i desperację, a także odczuje zwinność, z jaką się porusza. Otoczenie w lokacjach jest bardzo rozbudowane i szczegółowe, a sztuczna inteligencja przeciwników została ulepszona. Poznaliśmy też aktorkę, która wcieliła się w Dinę, dziewczynę z którą Ellie całowała się w najnowszym zwiastunie. Jest to Shannon Woodward, gwiazda serialu Westworld, w którym gra postać Elsie Hughes.