Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2018, 10:15

autor: AlexB

W The Last of Us: Part 2 pojawią się towarzysze

W trakcie rozmowy z serwisem BuzzFeed Neil Druckmann ze studia Naughty Dog zdradził, że w The Last of Us: Part II, podobnie jak w pierwszej części, w podróży będzie nam towarzyszyła postać niezależna. Nie wiadomo jednak, kto to może być.

THE LAST OF US: PART II W SKRÓCIE:
  • Producent: Naughty Dog;
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment;
  • Gatunek: gra akcji TPP;
  • Platforma docelowa: PlayStation 4.

Pierwsze The Last of Us zapisało się w pamięci graczy wieloma rzeczami – sugestywną wizją postapokaliptycznego świata, przyjemną rozgrywką oraz ciekawymi postaciami. Charaktery Joela i Ellie oraz rodząca się między nimi więź mogły zostać tak dobrze nakreślone między innymi dzięki temu, że w trakcie historii praktycznie nie opuszczają oni siebie na krok. Współpraca między nimi stanowi również istotny element samej zabawy. Po obejrzeniu dema drugiej części z ostatnich targów E3, na którym widzimy Ellie (jedyną grywalną postać w grze) walczącą z przeciwnikami, wielu zaczęło zadawać sobie pytanie, czy tym razem przyjdzie nam przemierzać zniszczoną przez epidemię pasożytniczego grzyba Amerykę samotnie. Wątpliwości rozwiał Neil Druckmann, reżyser tytułu ze studia Naughty Dog. W wywiadzie dla serwisu BuzzFeed zdradził, że w The Last of Us: Part II pojawią się towarzysze.

Ellie nie będzie skazana na samotną podróż po postapokaliptycznym świecie. - W The Last of Us: Part 2 pojawią się towarzysze - wiadomość - 2018-07-13
Ellie nie będzie skazana na samotną podróż po postapokaliptycznym świecie.

Cytując słowa dewelopera:

W pierwszej części Ellie była postacią niezależną, a teraz jest protagonistką. Mogę powiedzieć, że tak jak w poprzedniej odsłonie pojawią się pewni bohaterowie, którzy będą towarzyszyli jej w tej historii, nawet jeśli nie pokazaliśmy ich w demie przygotowanym na potrzeby E3.

Jak podkreślił Druckmann, głównym zadaniem speców z Naughty Dog jest stworzenie bohaterów niezależnych w The Last of Us: Part II w taki sposób, by byli możliwie jak najbardziej wiarygodni. Dlatego też starają się im nadawać interesujące cechy oraz motywacje, które popchną ich do działania i sprawią, że będą oni w stanie zaskakiwać, tak jak prawdziwi ludzie.

Tym samym Naughty Dog rzuciło pewnego rodzaju wyzwanie studiu Santa Monica, które ostatnio zabłysnęło relacją Kratos-Atreus w grze God of War. Ponownie Druckmann:

Przyjaźnimy się z tymi gośćmi z Santa Monica. Jesteśmy praktycznie sąsiadami. (…) Dlatego też cieszymy się z małej, koleżeńskiej rywalizacji i mamy nadzieję, że pobijemy ich pod każdym względem.

Po publikacji tego wywiadu w sieci pojawiło się mnóstwo spekulacji, kto może zostać towarzyszem Ellie. Teoretycznie najbardziej oczywistym wyborem byłby Joel, lecz istnieją uzasadnione podejrzenia, że jego udział w drugiej części nie będzie zbyt wielki. Drugim strzałem jest Diana, czyli dziewczyna z dema przygotowanego na tegoroczne targi E3, która wydaje się być dość mocno związana z Ellie. Niewykluczone również, że jednym z partnerów bohaterki nie będzie człowiek, a pies. Ich obecność zasugerował na początku roku we wpisie na Twitterze sam Druckmann. Jak jednak będzie w istocie? Odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

  1. Oficjalna strona gry The Last of Us: Part II
  2. The Last of Us Part 2 – informacje o fabule i zmianach w mechanice