Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2019, 09:20

Epic Games sponsorem konferencji PC Gaming Show 2019 na E3

Portal PC Gamer poinformował, że sponsorem tegorocznej konferencji PC Gaming Show w czasie targów E3 2019 będzie firma Epic Games. Twórcy Fortnite pokażą materiały z licznych gier, w tym tytułów ekskluzywnych Epic Games Store.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Epic Games na PC Gaming Show 2019. - Epic Games sponsorem konferencji PC Gaming Show 2019 na E3 - wiadomość - 2019-05-15
Epic Games na PC Gaming Show 2019.

W SKRÓCIE:

  1. Epic Games sponsorem PC Gaming Show 2019;
  2. impreza odbędzie się 10 czerwca o 19:00 czasu polskiego.

Portal PC Gamer przedstawił podmioty, które wezmą udział w konferencji PC Gaming Show 2019 w czasie tegorocznych targów E3. Na liście znaleźli się m.in. twórcy silnika Unreal Engine i kontrowersyjnej platformy Epic Games Store – firma Epic Games. Koncern jest sponsorem imprezy. Zobaczymy także innych wydawców i deweloperów, takich jak Funcom, Paradox Interactive, Perfect World Entertainment, Annapurna Interactive, Chucklefish, Digital Extremes, Digital Uppercut, E-WIN, Fatshark, Fellow Traveller, Frontier Developments, Modus Games, Raw Fury, Rebellion, Re-Logic oraz Tripwire Interactive.

Tegoroczny live stream zaprezentuje więcej zapowiedzi i nowych trailerów niż jakikolwiek poprzedni PC Gaming Show. Od genialnych gier niezależnych, po studia, które kształtowały gry PC przez dziesiątki lat. Jesteśmy podekscytowani możliwością pokazania, co dzieje się na najbardziej żywej platformie do gier na świecie - powiedział w komunikacie prasowym Evan Lahti, globalny redaktor naczelny PC Gamera.

Ciekawe w jaki sposób na wieść o tegorocznym sponsorze zareagują gracze. Jak wiadomo, firma Epic Games mierzy się obecnie z falą kontrowersji i niechęci ze strony pecetowców, w związku ze swoją strategią promowania platformy Epic Games Store, zakładającą m.in. „przekupywanie” deweloperów celem zapewnienia wyłączności swojemu sklepowi. Co ciekawe, koncern zapowiedział, że w czasie konferencji zaprezentuje nowe materiały z kilku gier… w tym tytułów, które znajdziemy tylko w EGS.

PC Gaming Show 2019 odbędzie się 10 czerwca o 19:00 czasu polskiego. Wydarzenie będzie streamowane na żywo na Twitchu. Z listą wszystkich konferencji, które zobaczymy w czasie targów E3 2019 (albo niedługo przed ich rozpoczęciem), możecie się zapoznać pod tym adresem.

  1. Epic Games – strona oficjalna
  2. PC Gaming Show – strona oficjalna