Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2019, 10:34

E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 4]

Zbliżające się wielkimi krokami targi E3 zostaną poprzedzone rozmaitymi konferencjami i transmisjami przygotowanymi przez branżowych gigantów (ale nie tylko). Postanowiliśmy więc zebrać w jednym miejscu informacje na temat dat i godzin ich rozpoczęcia, jednocześnie próbując odgadnąć, w jakie atrakcje będą obfitować.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Aktualizacja 4 (3.06.2019):

Pojawiły się nowe informacje na temat tego, co pokaże nam firma Microsoft, a także pierwsze konkrety o tym, czego (chyba) nie zaprezentuje Ubisoft.

Aktualizacja 3 (30.05.2019):

Rozpiskę zaktualizowano o konkrety dotyczące transmisji EA Play, a także o wzmiankę na temat gry Marvel’s Avengers, która zostanie pokazana światu podczas prezentacji firmy Square Enix.

Aktualizacja 2 (14.05.2019):

Firma Electronic Arts zmieniła swoje plany względem targów E3, ograniczając transmisje EA Play do jednego dnia. Poza tym poznaliśmy termin tegorocznej konferencji firmy Devolver Digital. Oprócz tego swoją konferencję zapowiedziała firma Limited Run Games.

Aktualizacja (09.05.2019):

Firma Nintendo podzieliła się dokładnym terminem transmisji Nintendo Direct. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Tegoroczne targi E3 odbędą się w dniach 11-13 czerwca. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 4] - wiadomość - 2019-06-03
Tegoroczne targi E3 odbędą się w dniach 11-13 czerwca.

Na nieco ponad miesiąc przed tegorocznymi targami E3 niemal wszyscy branżowi giganci wyłożyli już karty na stół, zapowiadając swoje konferencje (tym samym kontynuując coroczną tradycję) lub wręcz przeciwnie – rezygnując z takiej formy zaznaczenia swojej obecności na tym wydarzeniu. To ostatnie dotyczy firmy Sony, która tym razem postanowiła odpuścić sobie organizację wielkiego „show” w Los Angeles. Pozostali wydawcy (choć nie tylko oni, bo swoje „pięć minut” mają również szeroko pojęte gry komputerowe, za sprawą poświęconej im konferencji PC Gaming Show) będą jednak na miejscu.

Z myślą o tych z Was, którzy planują śledzić targi na żywo, przygotowaliśmy rozpiskę wszystkich konferencji, wyszczególniając daty i godziny ich rozpoczęcia, a także odnośniki do miejsc, w których będzie można je oglądać. Pozwoliliśmy sobie również na małe wróżenie z fusów i spróbowaliśmy odgadnąć, co takiego zostanie nam zaserwowane; choć w tej materii mamy już kilka pewniaków, póki co roi się tu jeszcze od niewiadomych. Bez zbędnego przedłużania – przejdźmy do konkretów.

Electronic Arts

 1. Data: 8 czerwca;
 2. Godzina: w ramach tegorocznego EA Play odbędą się transmisje poświęcone poszczególnym grom z portfolio firmy Electronic Arts – ich listę znajdziecie poniżej;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał firmy Electronic Arts w serwisie YouTube.

Wygląda na to, że podczas tegorocznego EA Play nie usłyszymy o nadchodzącym Need for Speedzie (który jednak ma zadebiutować jeszcze w tym roku), ani też o kolejnej odsłonie cyklu Plants vs Zombies. W osłupienie może wprawić brak osobnej transmisji poświęconej temu, co w nadchodzących miesiącach czeka grę Anthem od BioWare. Harmonogram EA Play 2019 prezentuje się bowiem następująco:

 1. 18:30 – Star Wars Jedi: Fallen Order;
 2. 19:00 – Apex Legends (drugi sezon);
 3. 19:30 – Battlefield V (nadchodzące nowości);
 4. 20:00 – FIFA 20;
 5. 20:30 – Madden NFL 20;
 6. 21:00 – The Sims 4 (nadchodzące nowości).
Star Wars Jedi: Fallen Order to chyba największa gwiazda tegorocznego EA Play. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 4] - wiadomość - 2019-06-03
Star Wars Jedi: Fallen Order to chyba największa gwiazda tegorocznego EA Play.

Microsoft

 1. Data: 9 czerwca;
 2. Godzina: 22:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał platformy Xbox w serwisie Twitch.

Firma Microsoft z pewnością ma w rękawie wiele asów skrywanych z myślą o tegorocznych targach E3. Gigant z Redmond pracuje nad swoją konsolą nowej generacji, a także rozwija technologię gry w chmurze (Project xCloud). Poza tym pod koniec maja będący niejako „twarzą” Xboksa Phil Spencer potwierdził, że podczas konferencji Microsoftu świat zobaczy aż czternaście produkcji opracowywanych przez studia znajdujące się pod jego skrzydłami.

Można oczekiwać, że chodzi zarówno o już ujawnione projekty, jak choćby Halo Infinite czy Gears of War 5, jak i o niezapowiedziane jeszcze dzieła ekip Turn 10 Studios, Ninja Theory, Obsidian Entertainment czy The Initiative. Na owej konferencji prawdopodobnie zobaczymy też Cyberpunka 2077, gdyż ekipa CD Projekt RED potwierdziła już swój przyjazd do Los Angeles.

Cyberpunk 2077 prawdopodobnie zaznaczy swoją obecność właśnie na konferencji Microsoftu. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 4] - wiadomość - 2019-06-03
Cyberpunk 2077 prawdopodobnie zaznaczy swoją obecność właśnie na konferencji Microsoftu.

Bethesda

 1. Data: 10 czerwca;
 2. Godzina: 2:30 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał firmy Bethesda Softworks w serwisie Twitch.

Po porażce, jaką był Fallout 76, Bethesda Softworks ma graczom coś do udowodnienia. Niemniej, wydawca zapowiedział już, że na tegorocznych targach E3 nie usłyszymy o The Elder Scrolls VI czy Starfield. Firma z pewnością przywiezie do Los Angeles Dooma Eternal i Wolfensteina: Youngblood, a także opowie nam o przyszłości czekającej RAGE'a 2 i The Elder Scrolls Online. Co poza tym? To wie chyba tylko sam Todd Howard.

Wolfenstein: Youngblood to obok Dooma Eternal jeden z najciekawszych projektów z katalogu wydawniczego Bethesdy. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 4] - wiadomość - 2019-06-03
Wolfenstein: Youngblood to obok Dooma Eternal jeden z najciekawszych projektów z katalogu wydawniczego Bethesdy.

Devolver Digital

 1. Data: 10 czerwca;
 2. Godzina: 4:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał firmy Devolver Digital w serwisie Twitch.

Konferencje firmy Devolver Digital zazwyczaj nie obfitują w ogłoszenia zrywające czapki z głów, jednak warto je oglądać choćby ze względu na fakt, że na tle całej reszty transmisji wyróżniają się sporą dawką humoru (dość specyficznego...). Coś dla siebie znajdą na nich przede wszystkim miłośnicy tego ostatniego oraz gier niezależnych.

Konferencje firmy Devolver Digital są jedyne w swoim rodzaju. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 4] - wiadomość - 2019-06-03
Konferencje firmy Devolver Digital są jedyne w swoim rodzaju.

PC Gaming Show

 1. Data: 10 czerwca;
 2. Godzina: 19:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał PC Gaming Show w serwisie Twitch.

PC Gaming Show to okazja, by dowiedzieć się więcej o produkcjach, dla których docelową platformą są komputery osobiste. Trudno jednak gdybać, co takiego pokaże nam tym razem organizująca to wydarzenie redakcja serwisu PC Gamer. Kto wie, może w końcu dowiemy się więcej na temat „gry widma”, jaką po zapowiedzi sprzed blisko dwóch lat w zasadzie stało się Age of Empires IV?

Gry strategiczne często goszczą na PC Gaming Show. Chyba nie ma więc lepszego miejsca na prezentację Age of Empires IV. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 4] - wiadomość - 2019-06-03
Gry strategiczne często goszczą na PC Gaming Show. Chyba nie ma więc lepszego miejsca na prezentację Age of Empires IV.

Limited Run Games

 1. Data: 10 czerwca;
 2. Godzina: 21:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał firmy w serwisie Twitch.

Firma Limited Run Games zapowiedziała, że na tegorocznych targach E3 zaprezentuje graczom szereg produkcji, które wkrótce zasilą jej portfolio wydawnicze; co ciekawe, wśród nich pojawią się także tytuły na konsolę PlayStation Vita. Na jej konferencję powinni czekać przede wszystkim kolekcjonerzy limitowanych wydań gier.

Ubisoft

 1. Data: 10 czerwca;
 2. Godzina: 22:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał firmy Ubisoft w serwisie Twitch.

Na konferencjach Ubisoftu pewne są tylko dwie rzeczy – zapowiedź nowej odsłony cyklu Just Dance oraz taneczny pokaz na scenie. Oprócz tego jednak miłośnicy gier francuskiego wydawcy mogą jednak liczyć na prezentację kolejnego Ghost Recona; bardzo prawdopodobna jest też zapowiedź gry Watch Dogs 3.

Co zaś tyczy się gier, których tam nie zobaczymy – ich listę tworzą obecnie Skull & Bones oraz Beyond Good & Evil 2. Druga z wymienionych pozycji jest przy tym nieco problematyczna – warto pamiętać, że przed targami E3 2016 odpowiedzialny za ten projekt Michel Ancel przekonywał, że zawita on w Los Angeles, tymczasem niedługo później okazało się, iż była to jedynie swego rodzaju „zasłona dymna”.

Nic tak nie rozpala wyobraźni graczy, jak pokaz nowego Just Dance, prawda? Prawda?! - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 4] - wiadomość - 2019-06-03
Nic tak nie rozpala wyobraźni graczy, jak pokaz nowego Just Dance, prawda? Prawda?!

Square Enix

 1. Data: 11 czerwca;
 2. Godzina: 3:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalna strona internetowa firmy Square Enix.

W zeszłym roku firma Square Enix przygotowała transmisję składającą się ze zwiastunów i pokazów rozgrywki, więc można gdybać, że tym razem będzie podobnie. A co na niej zobaczymy? Przede wszystkim grę Final Fantasy VII Remake, która w końcu zaczyna wychodzić z cienia. Poza tym potwierdzono, że studia Crystal Dynamics i Eidos Montreal pokażą światu Marvel’s Avengers, wcześniej znane jako The Avengers Project.

Gdzie jesteś, Cloud? - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 4] - wiadomość - 2019-06-03
Gdzie jesteś, Cloud?

Nintendo

 1. Data: 11 czerwca;
 2. Godzina: 18:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalna strona internetowa firmy Nintendo.

Gigant z Kioto przygotowuje z myślą o swoich fanach specjalną transmisję Nintendo Direct, którą poświęci wyłącznie grom wideo, dodatkowo mającym zadebiutować jeszcze w tym roku. Wygląda więc na to, że ci, którzy liczyli na zapowiedź nowej wersji konsoli Nintendo Switch, będą musieli obejść się smakiem.

W zeszłym roku firma Nintendo najwięcej miejsca poświęciła grze Super Smash Bros. Ultimate. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 4] - wiadomość - 2019-06-03
W zeszłym roku firma Nintendo najwięcej miejsca poświęciła grze Super Smash Bros. Ultimate.
 1. Oficjalna strona internetowa targów E3

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej