Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2019, 12:33

autor: Vergil

E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 2]

Zbliżające się wielkimi krokami targi E3 zostaną poprzedzone rozmaitymi konferencjami i transmisjami przygotowanymi przez branżowych gigantów (ale nie tylko). Postanowiliśmy więc zebrać w jednym miejscu informacje na temat dat i godzin ich rozpoczęcia, jednocześnie próbując odgadnąć, w jakie atrakcje będą obfitować.

Aktualizacja 2 (14.05.2019):

Firma Electronic Arts zmieniła swoje plany względem targów E3, ograniczając transmisje EA Play do jednego dnia. Poza tym poznaliśmy termin tegorocznej konferencji firmy Devolver Digital. Oprócz tego swoją konferencję zapowiedziała firma Limited Run Games.

Aktualizacja (09.05.2019):

Firma Nintendo podzieliła się dokładnym terminem transmisji Nintendo Direct. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Tegoroczne targi E3 odbędą się w dniach 11-13 czerwca. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 2] - wiadomość - 2019-05-14
Tegoroczne targi E3 odbędą się w dniach 11-13 czerwca.

Na nieco ponad miesiąc przed tegorocznymi targami E3 niemal wszyscy branżowi giganci wyłożyli już karty na stół, zapowiadając swoje konferencje (tym samym kontynuując coroczną tradycję) lub wręcz przeciwnie – rezygnując z takiej formy zaznaczenia swojej obecności na tym wydarzeniu. To ostatnie dotyczy firmy Sony, która tym razem postanowiła odpuścić sobie organizację wielkiego „show” w Los Angeles. Pozostali wydawcy (choć nie tylko oni, bo swoje „pięć minut” mają również szeroko pojęte gry komputerowe, za sprawą poświęconej im konferencji PC Gaming Show) będą jednak na miejscu.

Z myślą o tych z Was, którzy planują śledzić targi na żywo, przygotowaliśmy rozpiskę wszystkich konferencji, wyszczególniając daty i godziny ich rozpoczęcia, a także odnośniki do miejsc, w których będzie można je oglądać. Pozwoliliśmy sobie również na małe wróżenie z fusów i spróbowaliśmy odgadnąć, co takiego zostanie nam zaserwowane; choć w tej materii mamy już kilka pewniaków, póki co roi się tu jeszcze od niewiadomych. Bez zbędnego przedłużania – przejdźmy do konkretów.

Electronic Arts

 1. Data: 8 czerwca;
 2. Godzina: w ramach tegorocznego EA Play odbędą się rozmaite transmisje, których godziny nie są jeszcze znane;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał firmy Electronic Arts w serwisie YouTube.

Jak co roku, podczas poprzedzającej targi E3 imprezy EA Play (8-9 czerwca) firma Electronic Arts z pewnością zaprezentuje graczom następną odsłonę cyklu FIFA, a także kolejne części innych najważniejszych dla niej sportowych serii. Poza tym możemy liczyć na pokaz rozgrywki z Star Wars Jedi: Fallen Order oraz nowego Need for Speeda (bo że takowy powstaje, wiemy już od jakiegoś czasu). Można też gdybać, że wydawca uchyli rąbka tajemnicy na temat zapowiedzianego niedawno Dragon Age’a 4. Być może swoje trzy grosze dorzuci również DICE, dzieląc się konkretami na temat przyszłości Battlefielda V, a także BioWare, które przecież wciąż pracuje nad rozwojem Anthema.

Star Wars Jedi: Fallen Order to jeden z „pewniaków” tegorocznego EA Play. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 2] - wiadomość - 2019-05-14
Star Wars Jedi: Fallen Order to jeden z „pewniaków” tegorocznego EA Play.

Microsoft

 1. Data: 9 czerwca;
 2. Godzina: 22:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał platformy Xbox w serwisie Twitch.

Firma Microsoft z pewnością ma w rękawie wiele asów skrywanych z myślą o tegorocznych targach E3. Gigant z Redmond pracuje nad swoją konsolą nowej generacji, a także rozwija technologię gry w chmurze (Project xCloud). Poza tym studia znajdujące się pod jego skrzydłami tworzą ujawnione już projekty, jak choćby Halo Infinite czy Gears of War 5. Oprócz tego można oczekiwać, że usłyszymy o nowych dziełach od ekip Turn 10 Studios, Ninja Theory, Obsidian Entertainment czy The Initiative. Na konferencji prowadzonej przez Phila Spencera prawdopodobnie zobaczymy też Cyberpunka 2077, gdyż ekipa CD Projekt RED potwierdziła już swój przyjazd do Los Angeles.

Cyberpunk 2077 prawdopodobnie zaznaczy swoją obecność właśnie na konferencji Microsoftu. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 2] - wiadomość - 2019-05-14
Cyberpunk 2077 prawdopodobnie zaznaczy swoją obecność właśnie na konferencji Microsoftu.

Bethesda

 1. Data: 10 czerwca;
 2. Godzina: 2:30 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał firmy Bethesda Softworks w serwisie Twitch.

Po porażce, jaką był Fallout 76, Bethesda Softworks ma graczom coś do udowodnienia. Niemniej, wydawca zapowiedział już, że na tegorocznych targach E3 nie usłyszymy o The Elder Scrolls VI czy Starfield. Firma z pewnością przywiezie do Los Angeles Dooma Eternal i Wolfensteina: Youngblood, a także opowie nam o przyszłości czekającej RAGE'a 2 i The Elder Scrolls Online. Co poza tym? To wie chyba tylko sam Todd Howard.

Wolfenstein: Youngblood to obok Dooma Eternal jeden z najciekawszych projektów z katalogu wydawniczego Bethesdy. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 2] - wiadomość - 2019-05-14
Wolfenstein: Youngblood to obok Dooma Eternal jeden z najciekawszych projektów z katalogu wydawniczego Bethesdy.

Devolver Digital

 1. Data: 10 czerwca;
 2. Godzina: 4:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał firmy Devolver Digital w serwisie Twitch.

Konferencje firmy Devolver Digital zazwyczaj nie obfitują w ogłoszenia zrywające czapki z głów, jednak warto je oglądać choćby ze względu na fakt, że na tle całej reszty transmisji wyróżniają się sporą dawką humoru (dość specyficznego...). Coś dla siebie znajdą na nich przede wszystkim miłośnicy tego ostatniego oraz gier niezależnych.

Konferencje firmy Devolver Digital są jedyne w swoim rodzaju. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 2] - wiadomość - 2019-05-14
Konferencje firmy Devolver Digital są jedyne w swoim rodzaju.

PC Gaming Show

 1. Data: 10 czerwca;
 2. Godzina: 19:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał PC Gaming Show w serwisie Twitch.

PC Gaming Show to okazja, by dowiedzieć się więcej o produkcjach, dla których docelową platformą są komputery osobiste. Trudno jednak gdybać, co takiego pokaże nam tym razem organizująca to wydarzenie redakcja serwisu PC Gamer. Kto wie, może w końcu dowiemy się więcej na temat „gry widma”, jaką po zapowiedzi sprzed blisko dwóch lat w zasadzie stało się Age of Empires IV?

Gry strategiczne często goszczą na PC Gaming Show. Chyba nie ma więc lepszego miejsca na prezentację Age of Empires IV. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 2] - wiadomość - 2019-05-14
Gry strategiczne często goszczą na PC Gaming Show. Chyba nie ma więc lepszego miejsca na prezentację Age of Empires IV.

Limited Run Games

 1. Data: 10 czerwca;
 2. Godzina: 21:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał firmy w serwisie Twitch.

Firma Limited Run Games zapowiedziała, że na tegorocznych targach E3 zaprezentuje graczom szereg produkcji, które wkrótce zasilą jej portfolio wydawnicze; co ciekawe, wśród nich pojawią się także tytuły na konsolę PlayStation Vita. Na jej konferencję powinni czekać przede wszystkim kolekcjonerzy limitowanych wydań gier.

Ubisoft

 1. Data: 10 czerwca;
 2. Godzina: 22:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalny kanał firmy Ubisoft w serwisie Twitch.

Na konferencjach Ubisoftu pewne są tylko dwie rzeczy – zapowiedź nowej odsłony cyklu Just Dance oraz taneczny pokaz na scenie. Oprócz tego jednak miłośnicy gier francuskiego wydawcy chyba mogą liczyć na prezentację Skull & Bones, Beyond Good & Evil 2, a także kolejnego Ghost Recona (warto odnotować, że 9 maja doczekamy się ujawnienia ostatniej z wymienionych pozycji). Bardzo prawdopodobna jest też zapowiedź gry Watch Dogs 3.

Nic tak nie rozpala wyobraźni graczy, jak pokaz nowego Just Dance, prawda? Prawda?! - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 2] - wiadomość - 2019-05-14
Nic tak nie rozpala wyobraźni graczy, jak pokaz nowego Just Dance, prawda? Prawda?!

Square Enix

 1. Data: 11 czerwca;
 2. Godzina: 3:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalna strona internetowa firmy Square Enix.

W zeszłym roku firma Square Enix przygotowała transmisję składającą się ze zwiastunów i pokazów rozgrywki, więc można gdybać, że tym razem będzie podobnie. A co na niej zobaczymy? Poza tym, że w końcu Final Fantasy VII Remake zacznie wychodzić z cienia, tak naprawdę ciężko powiedzieć. Kto jednak wie, może ekipa Crystal Dynamics podzieli się konkretami na temat swojego projektu osadzonego w uniwersum Avengers? Wszak nie należy zapominać, że wydawca ma w planach na ten rok wydanie dużej gry, która ma przynieść „bardzo wysokie przychody”.

Gdzie jesteś, Cloud? - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 2] - wiadomość - 2019-05-14
Gdzie jesteś, Cloud?

Nintendo

 1. Data: 11 czerwca;
 2. Godzina: 18:00 czasu polskiego;
 3. Gdzie obejrzeć: oficjalna strona internetowa firmy Nintendo.

Gigant z Kioto przygotowuje z myślą o swoich fanach specjalną transmisję Nintendo Direct, którą poświęci wyłącznie grom wideo, dodatkowo mającym zadebiutować jeszcze w tym roku. Wygląda więc na to, że ci, którzy liczyli na zapowiedź nowej wersji konsoli Nintendo Switch, będą musieli obejść się smakiem.

W zeszłym roku firma Nintendo najwięcej miejsca poświęciła grze Super Smash Bros. Ultimate. - E3 2019 – rozpiska dat i godzin konferencji [aktualizacja 2] - wiadomość - 2019-05-14
W zeszłym roku firma Nintendo najwięcej miejsca poświęciła grze Super Smash Bros. Ultimate.
 1. Oficjalna strona internetowa targów E3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 7 maja 2019, 16:45.