Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2017, 09:05

autor: AlexB

Beyond Good & Evil 2 nie będzie obecne na tegorocznych targach E3

Michel Ancel, twórca gry Beyond Good & Evil 2, zdradził na swoim profilu na Instagramie, że tytuł nie będzie obecny na tegorocznych targach E3. Więcej informacji na temat tej produkcji powinno pojawić się jednak jeszcze w tym roku.

Czekacie na informacje na temat Beyond Good & Evil 2? Ten długo wyczekiwany sequel popularnej przygodowej gry akcji studia Ubisoft z 2003 roku z pewnością rozpala wyobraźnię wielu graczy. Do tej pory twórcy byli bardzo oszczędni w zdradzaniu szczegółów na jego temat. Od oficjalnego potwierdzenia, że tytuł nadal znajduje się w produkcji, co miało miejsce w czerwcu ubiegłego roku, otrzymaliśmy od twórców zaledwie kilka grafik koncepcyjnych. Zapowiedzieli oni również, że podobnie jak Mirror's Edge Catalyst, Beyond Good & Evil 2 będzie częściowym remakiem pierwszej części. Obecnie wiemy niewiele więcej. Wszyscy miłośnicy przygód reporterki Jade w fantastycznym świecie Hillys mieli nadzieję, że sequel jednego z ich ulubionych tytułów pojawi się na tegorocznych targach E3. Nic bardziej mylnego. Michel Ancel, pomysłodawca i twórca zarówno pierwszej, jak i drugiej części, zdradził na swoim profilu na Instagramie, że na więcej informacji dotyczących Beyond Good & Evil 2 przyjdzie nam czekać jeszcze kilka miesięcy.

Hmmmm, nie jestem pewien, czy E3 będzie najlepszym miejscem, by zaprezentować Beyond Good & Evil 2, ale pracujemy nad grą, zatem jeszcze w tym roku powinniście o niej usłyszeć!

Na kolejne informacje dotyczące Beyond Good & Evil 2 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. - Beyond Good & Evil 2 nie będzie obecne na tegorocznych targach E3 - wiadomość - 2017-05-27
Na kolejne informacje dotyczące Beyond Good & Evil 2 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Zatem prócz tego, że oficjalna prezentacja Beyond Good & Evil 2 ma nastąpić jeszcze w tym roku, wciąż nie znamy żadnych konkretnych dat. Być może tytuł pojawi się na targach gamescom, które odbędą się w Kolonii pod koniec sierpnia. Nie wiemy również, na jakim dokładnie etapie znajdują się prace nad grą. Jeszcze w październiku ubiegłego roku była to zaledwie przedprodukcja, a należy pamiętać, że Michel Ancel jest obecnie zaangażowany w dwa projekty. Twórca serii Rayman pracuje również nad WiLD, przeznaczoną wyłącznie na konsolę PlayStation 4 grą MMO. Tego typu „podzielność uwagi” może wpływać na prędkość prac.

Grafiki koncepcyjne Beyond Good & Evil 2 mogą się podobać. - Beyond Good & Evil 2 nie będzie obecne na tegorocznych targach E3 - wiadomość - 2017-05-27
Grafiki koncepcyjne Beyond Good & Evil 2 mogą się podobać.

Beyond Good & Evil w swoim zakończeniu dość wyraźnie sugerowało kontynuację, o której po raz pierwszy usłyszeliśmy jeszcze w 2008 roku, gdy opublikowany został słynny teaser tytułu (do obejrzenia poniżej). Od tamtej pory procesowi produkcyjnemu towarzyszyło olbrzymie zamieszanie. Wielokrotnie w mediach branżowych pojawiała się informacja, że gra została anulowana lub przełożona na czas nieokreślony. Jak zdradził później Michel Ancel, było to po części prawdą. Choć wszystko wskazuje na to, że tym razem uda się wreszcie ukończyć Beyond Good & Evil 2, z powodu braku szczegółowych informacji nadal pojawia się mnóstwo plotek na temat gry. Na przykład, na początku bieżącego roku Laura Kate Dale ze strony Let's Play Video Games zasugerowała, że tytuł będzie czasowo ekskluzywny dla konsoli Nintendo Switch. Czy okaże się to prawdą? Miejmy nadzieję, że przekonamy się o tym już wkrótce.