Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2016, 11:58

Beyond Good & Evil 2 wciąż powstaje. Pierwsza część kolejnym prezentem od Ubisoftu?

Michel Ancel z Ubisoftu ponownie zapewnił o trwaniu prac nad grą Beyond Good & Evil 2. Kontynuacja tytułu francuskiego dewelopera wciąż ma znajdować się w fazie przedprodukcji. Ponadto na stronie Uplay pojawiła się grafika, która zdaje się wskazywać, że pierwsza część serii będzie kolejną darmową produkcją udostępnioną przez Ubisoft.

Wydane w 2003 roku Beyond Good & Evil to dla wielu graczy pozycja kultowa. Mimo że tytuł nie odniósł komercjalnego sukcesu, produkcja studia Ubisoft Montpellier doczekała się wielu nominacji i nagród, przede wszystkim za oprawę dźwiękową, ale też za fabułę, postacie oraz projekt. Niestety, z powodu wspomnianych nie najlepszych wyników finansowych, nie doszło do powstania planowanej trylogii. Co prawda, w 2008 roku potwierdzono, że jest realna szansa na stworzenie Beyond Good & Evil 2, lecz w ciągu ośmiu lat nie doczekaliśmy się niczego poza licznymi obrazkami, pojedynczym zwiastunem i masą mało zobowiązujących obietnic oraz pogłosek. Przynajmniej tak było do wczoraj, bowiem Michel Ancel, twórca jedynki, potwierdził na Instagramie, że gra znajduje się w fazie przedprodukcyjnej. Przy okazji podzielił się też kolejną grafiką koncepcyjną, przedstawiającą znanego fanom nosorożca (widoczną poniżej).

Źródło: Instagram. - Beyond Good & Evil 2 wciąż powstaje. Pierwsza część kolejnym prezentem od Ubisoftu? - wiadomość - 2016-10-05
Źródło: Instagram.

Fani serii na pewno powinni się cieszyć z kolejnego zapewnienia twórcy co do trwania prac nad dwójką. Z drugiej strony, osiem lat temu również mówiono o przedprodukcji, możliwe więc, że zespół ponownie zaczyna od zera bądź znacząco zmodyfikował wcześniejsze założenia (co może potwierdzać pogłoski wywołane przez niedawno opublikowaną grafikę koncepcyjną). Nie jest to też ostateczne potwierdzenie wydania gry i nie można wykluczyć, że Ubisoft ostatecznie zrezygnuje z projektu. Nie wydaje się to jednak prawdopodobne, skoro po ośmiu latach francuski deweloper wciąż daje nadzieje fanom serii. Tym bardziej, że jeszcze na tegorocznych targach E3 Yves Guillemot, prezes firmy, osobiście zapewniał, że dwójka jest w drodze, a w kwietniu ponownie zarejestrowano znak firmowy Beyond Good & Evil.

Wypada również wspomnieć, że pierwsza odsłona serii najprawdopodobniej będzie kolejną grą udostępnioną przez Ubisoft z okazji trzydziestolecia firmy w sklepie Uplay. Następna darmowa pozycja po The Crew nie została jeszcze ujawniona, ale na obrazku symbolizującym październikowy prezent można zobaczyć liczbę 2435 – rok akcji Beyond Good & Evil. Niewykluczone, że jest to pewnego rodzaju zapewnienie, iż twórcy wciąż pamiętają o tej produkcji.

Twórcy drugiego Beyond Good & Evil najwyraźniej odeszli od pierwotnych zamysłów. - Beyond Good & Evil 2 wciąż powstaje. Pierwsza część kolejnym prezentem od Ubisoftu? - wiadomość - 2016-10-05
Twórcy drugiego Beyond Good & Evil najwyraźniej odeszli od pierwotnych zamysłów.
Beyond Good & Evil 2 wciąż powstaje. Pierwsza część kolejnym prezentem od Ubisoftu? - ilustracja #3

Beyond Good & Evil 2 to planowana kontynuacja przygodowej gry akcji z 2003 roku (w Polsce wydanej w 2004 roku), która ukazała się na PC i konsole PlayStation 2, Nintendo GameCube oraz Xbox. W jedynce pokierowaliśmy losami Jade, młodej reporterki, która stara się odkryć prawdę za inwazją obcych na planetę Hyllis. Do typowego dla gatunku schematu (walka, elementy platformowe, zagadki) dochodziła masa minigier, możliwość robienia zdjęć przeróżnych stworzeń w celu pozyskania funduszy oraz interesująca fabuła. Pomimo finansowej klapy, tytuł został doceniony przez recenzentów (my wystawiliśmy mu ocenę 9/10), a w 2011 roku doczekał się reedycji HD w wersji na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360.