Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2016, 13:36

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Beyond Good & Evil 2 będzie prequelem? Michel Ancel publikuje obrazek z gry

Michel Ancel poruszył społeczność fanów gry Beyond Good & Evil, publikując obrazek wyraźnie nawiązujący do tej marki. Jeśli widoczna na nim mała świnka to Pey'j, to dwójka najprawdopodobniej będzie prequelem.

Michel Ancel to człowiek, którego fanom gier firmy Ubisoft nie trzeba przedstawiać. Dla pozostałych, słowo wyjaśnienia: Ancel jest ojcem takich kultowych marek, jak Rayman i Beyond Good & Evil, a obecnie pełni rolę kierownika w studiu Ubisoft Montpellier, które w swoim dorobku ma m.in. udaną przygodówkę Valiant Hearts: The Great War, a obecnie współpracuje z kilkoma innymi zespołami nad powstającym Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands. Ten sam Michel Ancel opublikował na Instagramie obrazek koncepcyjny ze swojej nowej produkcji (zamieszczony poniżej) z podpisem: „Gdzieś w Systemie 4… – Dzięki, Ubisoft, że to umożliwiliście!”.

Obrazek opublikowany przez Michela Ancela. Czyżby przedstawiał młodego Pey'j-a? - Beyond Good & Evil 2 będzie prequelem? Michel Ancel publikuje obrazek z gry - wiadomość - 2016-09-27
Obrazek opublikowany przez Michela Ancela. Czyżby przedstawiał młodego Pey'j-a?

Fani z pewnością bezbłędnie rozpoznali nawiązania do Beyond Good & Evil. W końcu (jak słusznie zauważył serwis Eurogamer.pl) planeta Hillys, na której rozgrywała się akcja gry, znajdowała się właśnie w Systemie 4. Ponadto na obrazku widzimy młodziutkiego reprezentanta rasy, do której należał Pey’j – nieodłączny kompan głownej bohaterki tej zręcznościowej produkcji. Kto wie, może na powyższej grafice widnieje nie kto inny, a młody Pey’j. Nie wiemy natomiast, kim jest towarzyszący mu mężczyzna, ale jeden z fanów zasugerował, że może to być ojciec Jade.

Gdyby powyższe spekulacje okazały się być prawdą, oznaczałoby to, że Beyond Good & Evil 2 jest najprawdopodobniej prequelem jedynki. To z kolei dowodziłoby, że produkcja przeszła poważną zmianę koncepcyjną od czasu wypuszczenia pierwszego filmowego teasera w 2008 roku. Póki co, jedyne oficjalne informacje na temat gry ograniczają się do zapewnień, że jest ona w produkcji. Jeśli jednak interesują Was plotki, to jakiś czas temu słyszeliśmy doniesienia, jakoby Beyond Good & Evil 2 (a w zasadzie Beyond Good and Evil: The Prejudices of Philosophers – jak rzekomo brzmi roboczy tytuł projektu) miało być finansowane przez Nintendo i ukazać ekskluzywnie na konsoli Nintendo NX.

  1. Strona internetowa Ubisoftu