Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2016, 15:57

autor: Norton

Sequel Beyond Good & Evil jako tytuł ekskluzywny na Nintendo NX?

Perypetii kontynuacji Beyond Good & Evil ciąg dalszy. Tym razem plotki wskazują na to, że druga część przygód fotoreporterki Jade stanie się tytułem ekskluzywnym konsoli Nintendo NX.

Jedno z najczęściej stawianych pytań w świecie gier komputerowych – kiedy powróci Jade? - Sequel Beyond Good & Evil jako exclusive na Nintendo NX? - wiadomość - 2016-03-03
Jedno z najczęściej stawianych pytań w świecie gier komputerowych – kiedy powróci Jade?

Na wstępie istotny komunikat – informacje zawarte w tym newsie stanowią tylko plotki. Sprawa dotyczy kontynuacji Beyond Good & Evil, a wieści z dwóch osobnych źródeł zdają się sugerować, że ów długo wyczekiwany sequel może stać się tytułem ekskluzywnym dla Nintendo NX.

Zamieszanie wokół drugiej części przygód Jade i jej świńskiego kompana Pey’ja rozdmuchał niejako Destructoid, który powołując się na doniesienia płynące z dwóch źródeł, obwieścił, że Nintendo najprawdopobniej wspomoże finansowo ów projekt w zamian za wyłączność na jego późniejsze dystrybuowanie na konsoli Nintendo NX (która według pogłosek pojawi się na półkach sklepowych w tym roku). Informatorzy twierdzą też, że roboczy tytuł gry to Beyond Good and Evil: The Prejudices of Philosophers – podtytuł został zaczerpnięty z Poza dobrem i złem Fryderyka Nietzschego.

Nintendo na ten temat milczy, możliwe jednak, że w niedalekiej przyszłości dowiemy się czegoś więcej. Zbieżne informacje w połączeniu z możliwą premierą najnowszego sprzętu Japończyków dają powody do rozważań na temat tego, czy w końcu doczekamy się drugiego Beyond Good & Evil. Dzieło Michela Ancela z roku 2003 do dziś pozostaje jednym z koronnych przykładów gry, która zdobywając uznanie w środowisku graczy i wysokie noty wśród recenzentów, stała się jednocześnie finansową porażką. Nie zniknęła jednak ze świadomości graczy, zyskała status kultowej i często wymienia się ją jako jedną z najlepszych produkcji, które nigdy nie doczekały się kontynuacji.