Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2016, 16:00

autor: luckie

Inner Chains - pierwszy gameplay trailer polskiego FPS-a od współtwórców Wiedźmina

Polska produkcja od studia Telepath's Tree (współtwórców m.in. Wiedźmina i Painkillera) otrzymała pierwszy zwiastun z rozgrywką. Inner Chains będzie FPS-em w klimatach horroru na silniku Unreal 4. Jednocześnie deweloper poprosił fanów o wsparcie finansowe na Kickstarterze oraz o głosy w programie Steam Greenlight.

Inner Chains zaoferuje klimatyczne, ponure lokacji. - Nowe informacje o polskim horrorze na PC współtwórców Wiedźmina na UE4 - wiadomość - 2016-03-03
Inner Chains zaoferuje klimatyczne, ponure lokacji.
Inner Chains w skrócie
  1. Producent: niezależne polskie studio Telepath’s Tree (byli członkowie CD Projekt RED, People Can Fly i Flying Wild Hog)
  2. Gatunek: FPS w klimatach horroru
  3. Grafikę generuje Unreal Engine 4; gra obsłuży technologię VR
  4. Trwa zbiórka na Kickstarterze – twórcy potrzebują 10 tys. dolarów na usprawnienie animacji i efektów
  5. Tytuł walczy o zielone światło na Steamie

Polskie studio Telepath’s Tree, złożone z ludzi, którzy doświadczenie zdobywali w takich ekipach jak CD Projekt RED (seria Wiedźmin), People Can Fly (Bulletstorm) i Flying Wild Hog (Shadow Warrior), przez ostatnie miesiące wytrwale pracowało nad Inner Chains, FPS-em w klimatach surrealistycznego horroru osadzonego w nietypowym, biomechanicznym uniwersum. Dziś są gotowi zaprezentować pierwszy zwiastun ukazujący rozgrywkę. Szczególną uwagę zwracają na nim bardzo klimatyczne lokacje i niezwykle szczegółowa grafika generowana przez znakomity silnik Unreal 4. Warto dodać, że twórcy pracują nad wsparciem dla technologii VR dla pogłębienia immersji w świat gry.

Jeśli gustujecie w takich klimatach i chcielibyście wesprzeć rodaków w ich przedsięwzięciu, udajcie się na stronę Kickstartera, gdzie właśnie ruszyła zbiórka społecznościowa na rzecz Inner Chains. Deweloperzy zdecydowali się na tę formę finansowania, gdyż cenią sobie twórczą niezależność i chcieliby dokończyć projekt samodzielnie, bez dostosowywania go do widzimisię ewentualnego wydawcy. Warto też zaznaczyć, że nie proszą oni o wiele – do ukończenia gry potrzebują od fanów raptem 10 tysięcy dolarów. Kwota ta umożliwi dopracowanie animacji i efektów specjalnych.

  1. Inner Chains na Kickstarterze

Ponadto Inner Chains walczy o zielone światło miejsce na Steamie – głosując tam na grę pomożecie polskiej produkcji dostać się na platformę dystrybucji cyfrowej studia Valve.

Gra połączy elementy fantasy i science fiction. - Nowe informacje o polskim horrorze na PC współtwórców Wiedźmina na UE4 - wiadomość - 2016-03-03
Gra połączy elementy fantasy i science fiction.

Inner Chains zaprosi nas do niegościnnego, mrocznego świata, w którym pierwsze i ostatnie słowo mają przywódcy religijni, ugrupowanie znane jako Ruling Caste. Bohater gry, naładowany fanatycznym zapałem, rusza do miejsca zwanego Ostatnią Nadzieją (Last Hope), ale szybko odkrywa, że nic w tym ponurym świecie nie jest takie, na jakie wygląda. Do przetrwania potrzebne mu będą m.in. czujność, zdolność logicznego myślenia, refleks, celność oraz kreatywność, jeśli chodzi o wykorzystanie otoczenia.

Gra poprowadzi nas przez opuszczone ruiny, ciemne jaskinie, lasy pełne groźnej fauny i flory oraz tajemnicze obiekty kultu religijnego, a każda lokacja ma posiadać własną historię. W wędrówce tej towarzyszyć ma nam sugestywny soundtrack autorstwa Michała Staczkuna, producenta muzycznego współpracującego z polską grupą black/death metalową Hate.

Na swojej drodze spotkamy m.in. takich
Na swojej drodze spotkamy m.in. takich "przyjemniaczków".

Inner Chains powstaje wyłącznie z myślą o komputerach osobistych. Póki co brak konkretnej daty premiery gry, ale według informacji na Kickstarterze możemy się jej spodziewać w czerwcu bieżącego roku.

  1. Oficjalna strona Inner Chains