Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Beyond Good & Evil HD (X360)
OkładkaBeyond Good & Evil HD (X360)

Beyond Good & Evil HD

Odświeżona wersja kultowej przygodowej gry akcji 3D autorstwa Michela Ancela (ojca marki Rayman). Beyond Good & Evil HD wprowadza do produkcji garść poprawek, głównie związanych z jakością oprawy audiowizualnej.

Akcji | TPP | reedycje/remastery/remaki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beyond Good & Evil HD Premiera

2mar2011

X360

8cze2011

PS3

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Beyond Good & Evil HD to wznowienie kultowej przygodowej gry akcji autorstwa Michela Ancela (dostępnej wcześniej na PC, PlayStation 3, Xboksa i GameCube), rozprowadzane drogą cyfrową (Xbox Live Arcade). Twórcy z firmy Ubisoft pokusili się o wprowadzenie do gry szeregu poprawek, w głównej mierze związanych z odświeżeniem oprawy audiowizualnej.

Akcja Beyond Good & Evil HD rozgrywa się na planecie Hyllis, zamieszkałej przez pokojową nację Hyllian. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że spokojny świat najechała agresywna i niszczycielska obca rasa, chcąca przejąć kontrolę nad jego mieszkańcami. Główną bohaterką produkcji jest młoda reporterka o imieniu Jade, którą gracz spotyka w chwili, gdy walczy z najeźdźcami w obronie zamieszkałej przez siebie wyspy. Po desperackiej bitwie opada z sił i traci przytomność, a podczas snu nawiedzają ją niepokojące wizje. To właśnie one powodują, że Jade zaczyna powątpiewać w uspokajające informacje mówiące o tym, iż mieszkańcom planety nic już nie grozi i niebezpieczeństwo ze strony najeźdźców zostało zażegnane. Jade podejrzewa, że za inwazją kryje się dużo więcej niż otwarcie mówi rząd, a gdy jej przypuszczenia zbiegają się z tym, co głosi rebeliancka organizacja IRIS (zaprzecza ona oficjalnym doniesieniom), zaczyna własne dochodzenie, mające na celu odkrycie prawdy i przedstawienie jej ludziom.

Beyond Good & Evil to połączenie dynamicznej akcji TPP, zagadek oraz epickich rozmiarów fabuły. W trakcie podróży przez świat Hyllis gracz toczy walki z przeciwnikami (bohaterka dysponuje bogatym asortymentem ataków magicznych oraz zwykłych fizycznych), pokonuje przeszkody terenowe (wykonując efektowne skoki nad przepaściami), a także zasiada za sterami przeróżnych pojazdów (w tym poduszkowca i maszyny latającej). BG&E posiada również szereg ciekawych minigier, a jedną z najciekawszych są wyścigi poduszkowców. Zabawy te nie są oczywiście obowiązkowe. Mają bowiem za zadanie uatrakcyjniać właściwą rozgrywkę.

Gracz wcielający się w Jade bierze tu udział w rozbudowanej przygodzie, w którą wyrusza wyposażony jedynie w aparat fotograficzny (zdjęcia rzadkich gatunków stworzeń i zwierząt można sprzedawać i otrzymywać w zamian pieniądze, które posłużą np. do kupienia punktów zdrowia), wrodzone umiejętności detektywistyczne oraz kij do walki aikido. Ostateczne rozwiązanie zagadki nie jest łatwe – z pewnością nie pomaga w tym przewrotnie opowiadana fabuła, potrafiąca wprowadzić w błąd nawet najbardziej doświadczonych graczy.

Za przedstawienie akcji i dużego, bardzo zróżnicowanego, egzotycznego świata gry odpowiada trójwymiarowy engine graficzny Jade Game Engine stworzony specjalnie na potrzeby tej produkcji. Warto jednakże odnotować, że twórcy pokusili się o dostosowanie Beyond Good & Evil do standardów obowiązujących na konsoli Xbox 360. Oprawa graficzna została więc poprawiona i podniesiona do rozdzielczości HD (1080p). Wdrożono też lepsze modele postaci, dokładniejsze tekstury, a także zremasterowano ścieżkę dźwiękową. W produkcji możliwe jest również odblokowanie szeregu Osiągnięć.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Beyond Good & Evil HD cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Beyond Good & Evil HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

Beyond Good & Evil HD Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3