Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2014, 09:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Beyond Good & Evil 2 - Michel Ancel pokazuje szkic koncepcyjny Jade

Michel Ancel, jeden z najbardziej znanych projektantów gier wideo, twórca gry Beyond Good & Evil, zaprezentował na jednym ze swoich ostatnich nagrań wideo szkic koncepcyjny Jade. Niestety nie wiemy, co to może oznaczać, ale w 2013 roku deweloper zapewniał, że w tym roku poznamy pierwsze konkrety dotyczące wyczekiwanej "dwójki". Czyżby powoli firma Ubisoft szykowała się do oficjalnej zapowiedzi Beyond Good & Evil 2?

Na kanale YouTube BGE Myth pojawiło się nagranie wideo, na którym deweloperzy z Ubisoftu grają w Rayman Legends na konsoli PlayStation 4. Nie byłoby w tym nic ciekawego, jednak w pewnym momencie, w drugiej minucie materiału, do pomieszczenia wchodzi Michel Ancel, słynny projektant gier wideo, odpowiedzialny m.in. za kultowe Beyond Good & Evil, i pokazuje szkic koncepcyjny Jade – głównej bohaterki BG&E. W związku z tym od razu nasuwa się pytanie – czy jest to swego rodzaju zapowiedź „dwójki”, czy po prostu po raz kolejny postanowiono podroczyć się z fanami? O Beyond Good & Evil 2 plotkuje się od dawna, jednak do tej pory nic konkretnego z tego nie wyszło.

Kontynuacja została zapowiedziana jeszcze w 2008 roku, jednak w kolejnych latach docierały do nas same sprzeczne informacje. W 2009 roku informowaliśmy, że prace nad grą zostały wstrzymane, a po kilku miesiącach okazało się, że jednak nie. Następnie ujawniono, że tytuł ukaże się na nowej generacji konsol, jednak niedługo po tym oświadczeniu w sieci pojawiły się plotki zapowiadające premierę na Xboksie 360 i PlayStation 3. Natomiast w połowie 2013 roku Michel Ancel stwierdził, że zamierza powrócić do projektu, ale konkrety poznamy najwcześniej w 2014 roku. W związku z tym, czyżby faktycznie coś było na rzeczy i prezentacja szkicu koncepcyjnego ma zwiastować wysyp większej ilości informacji?

W przypadku tej produkcji niczego nie można być pewnym, więc nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie poczekać na rozwój sytuacji. Kto wie, może firma Ubisoft w końcu zdecyduje się wystawić karty na stół, np. podczas tegorocznych targów E3, które odbędą się w czerwcu?

Michel Ancel prezentuje szkic koncepcyjny Jade. - Beyond Good & Evil 2 - Michel Ancel pokazuje szkic koncepcyjny Jade - wiadomość - 2014-04-15
Michel Ancel prezentuje szkic koncepcyjny Jade.

Beyond Good & Evil to kultowa przygodowa gra akcji z 2003 roku. Produkcja została doceniona przez większość osób mających z nią styczność, jednak nie sprzedała się w zadowalającej ilości. Tytuł opowiada o przygodzie młodej reporterki Jade, która postanawia odkryć prawdę związaną z inwazją agresywnych kosmitów na planetę Hyllis. Atak obcych został zażegnany, ale bohaterka wyczuwa, że to jeszcze nie koniec, a w całą sprawę zamieszany jest rząd.