Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2009, 11:30

autor: Jiker

Prace nad Beyond Good & Evil 2 wstrzymane?

Jak dotąd kwestię Beyond Good & Evil 2 poruszano jedynie w związku z publikacjami kolejnych przecieków i plotek. Nasze nadzieje rozbudzał ponadto zwiastun zaprezentowany w trakcie imprezy UbiDays 08 i materiał filmowy, którego autentyczność ciężko było poddać weryfikacji. Obecnie nie mają one jednak znaczenia – ewentualny deweloping Beyond Good & Evil 2 został najprawdopodobniej wstrzymany.

Kontynuacja Beyond Good & Evil, jednej z najlepszych gier, w które zagrało stosunkowo niewiele osób, nigdy nie została tak naprawdę oficjalnie zapowiedziana. Jak dotąd jej kwestię poruszano jedynie w związku z publikacjami kolejnych przecieków i plotek. Nasze nadzieje rozbudzał ponadto zwiastun zaprezentowany w trakcie imprezy UbiDays 08 i koncepcyjny materiał filmowy, którego autentyczność ciężko było poddać weryfikacji. Obecnie nie mają one jednak większego znaczenia – ewentualny deweloping Beyond Good & Evil 2 został najprawdopodobniej wstrzymany.

Prace nad Beyond Good & Evil 2 wstrzymane? - ilustracja #1

Taki obrót sprawy zasugerował za pośrednictwem swojego Twittera Colin Solal Cardo, dziennikarz serwisu internetowego Gamersyde.com. Informację pozyskał w trakcie zakończonych w miniony weekend kolońskich targów gamescom. Nie wiemy niestety, kto mu ją przekazał – być może przedstawiciele firmy Ubisoft. Pewnym nie jest także, co oznacza termin „prace wstrzymane” w tym konkretnym przypadku. Możliwości są tak naprawdę tylko dwie – albo wstrzymanie do odwołania, albo zupełna kasacja. Żadna z nich nie napawa jednak optymizmem. Mamy nadzieję, że francuski koncern pokusi się już niebawem o zweryfikowanie informacji podanych przez Colina Solal Cardo.

Przypominamy, że pierwsze Beyond Good & Evil zostało wydane na przełomie 2003 i 2004 roku w wersjach na PC, PlayStation 2, Xboksa i Nintendo GameCube. Dzieło Michela Ancela, projektanta serii Rayman, stanowiło klasę samą w sobie, niestety nie spotkało się ze zbyt ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Z tego też powodu nie doczekaliśmy się kolejnych części serii, mającej być pierwotnie trylogią. Niemniej jednak pierwsze plotki o dwójce pojawiały się już w 2005 roku. Trzy lata później serwis JeuxVideo pisał, że tytuł znajduje się w fazie przedprodukcyjnej, co miał potwierdzać sam Michel Ancel. W kolejnych miesiącach jeszcze kilkukrotnie przekazywaliśmy Wam informacje o BG&E2, sugerujące choćby to, że gra będzie bardziej rozbudowana od „jedynki”, a zarazem nieco prostsza.