Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2010, 14:25

autor: Jiker

Beyond Good & Evil 2 ciągle w produkcji

Brak odniesienia we wczorajszych rewelacjach firmy Ubisoft do drugiej odsłony cyklu Beyond Good & Evil został przez część graczy odczytany jako potencjalne potwierdzenie informacji o całkowitym zaprzestaniu produkcji gry. Szczęśliwie rzeczywistość jest zupełnie inna – prace nad kontynuacją nie zostały wstrzymane i ciągle postępują.

Brak odniesienia we wczorajszych rewelacjach firmy Ubisoft do drugiej odsłony cyklu Beyond Good & Evil został przez część graczy odczytany jako potencjalne potwierdzenie informacji o całkowitym zaprzestaniu produkcji gry. Szczęśliwie rzeczywistość jest zupełnie inna – prace nad kontynuacją nie zostały wstrzymane i ciągle postępują, co w rozmowie z serwisem Gamekult potwierdził Geoffroy Sardin, prezes francuskiego oddziału koncernu Ubisoft.

Beyond Good & Evil 2 ciągle w produkcji - ilustracja #1

Pierwsza odsłona Beyond Good & Evil.

Sardin zapytany o sytuację z Beyond Good & Evil 2 oraz I Am Alive odpowiedział, że zespoły pracujące nad obiema produkcja kontynuują ich deweloping. W związku z tym możemy oczekiwać, że być może już niedługo fani przygód Jade będą mogli się zapoznać z nowymi faktami na temat BG&E2. Co do I Am Alive – dosłownie przed chwilą poinformowaliśmy Was o opóźnieniu premiery gry na 2011 roku.

Beyond Good & Evil 2 zostało oficjalnie potwierdzone w połowie 2008 roku. W kolejnych miesiącach dowiedzieliśmy się, że gra będzie najprawdopodobniej łatwiejsza od poprzednika, ale przy tym bardziej rozbudowana. W maju ubiegłego roku w sieci opublikowany został z kolei film, który przez wielu potraktowany został jako oficjalny zwiastun. Nie zostało to jednak potwierdzone przez Ubisoft. W wakacje 2009 roku atmosfera wokół BG&E2 zaczęła się psuć, doprowadzając nawet do wypłynięcia plotek o wstrzymaniu produkcji.