Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2010, 13:36

autor: Jiker

Wieści ze świata (Dead Space 2, Perfect Dark, Ulica Sezamkowa) 14/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: druga rocznica Pirates of the Burning Sea, nowe znaki towarowe SCE i Nintendo, zawartość kolekcjonerskiej edycji Dead Space 2, nowe gry na podstawie Ulicy Sezamkowej i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: druga rocznica Pirates of the Burning Sea, nowe znaki towarowe SCE i Nintendo, zawartość kolekcjonerskiej edycji Dead Space 2, nowe gry na podstawie Ulicy Sezamkowej i inne. Zapraszamy do lektury.

Pirates of the Burning Sea

Firma Flying Lab Software przypomniała, że MMORPG Pirates of the Burning Sea obchodzi w tym miesiącu drugą rocznicę powstania. Z tej okazji 23 stycznia odbędzie się specjalny event, w którym gracze otrzymają szansę wzięcia udziału w walce z producentami gry oraz wygrania cennych przedmiotów.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Perfect Dark, Ulica Sezamkowa) 14/1/10 - ilustracja #1

The Rook

Amerykańska firma A.N. Group nabyła prawa do produkcji filmów i gier opowiadających historię The Rook – komiksowej postaci, z którą w latach 70. i 80. mogli się zapoznać czytelnicy magazynu Eerie. The Rook, którego prawdziwe nazwisko to Restin Dane, jest potomkiem bohaterów powieści o tytule Wehikuł Czasu autorstwa H. G. Wellsa. Na kartach komiksowych opowiadań zajmował się głównie odwiedzaniem różnych epok historycznych. Przedstawiciele A.N. Group zapowiadają, że ujawnią bardziej konkretne plany w odpowiednim czasie.

Sony Computer Entertainment/Nintendo

Firma Sony Computer Entertainment zarejestrowała w amerykańskim urzędzie patentowym cztery nowe znaki towarowe. Znalazły się wśród nich: Digi-Tiles, Earthshield, Legend of Kunoichi oraz Smashbreak. Z kolei Nintendo zgłosiło w Stanach Zjednoczonych wniosek o rejestrację nazwy Wii Relax. W zeszłym roku podobny manewr został przeprowadzony w Europie.

Ulica Sezamkowa

Koncern Warner Bros. Interactive wszedł w wieloletnie porozumienie z firmą Sesame Workshop, odpowiedzialną za stworzenie Ulicy Sezamkowej. Na jego mocy uzyskał prawo do produkcji gier opartych o tę popularną markę. Zdecydowana większość z nich będzie pozycjami łączącymi rozrywkę z edukacją.

Lips: Party Classics

26 lutego do sprzedaży w Europie trafi gra muzyczna Lips: Party Classics, poinformował Microsoft. W jej ramach znajdzie się czterdzieści klasycznych utworów popowych, w tym piosenki Spice Girls, B-52s, Village People, Chumbawumba, Tiffany, KISS oraz Glorii Gaynor. Produkcja będzie oferować wsparcie dla Avatarów Xbox Live oraz mikrofonów USB (m.in. z Rock Band i Guitar Hero).

Dead Space 2

Studio Visceral Games poprosiło fanów cyklu Dead Space o propozycje co do zawartości kolekcjonerskiej edycji drugiej odsłony przygód Isaaca Clarke’a. Sugestie możecie zamieszczać na łamach oficjalnej strony gry na Facebooku. Przypominamy, że gra zadebiutuje najprawdopodobniej na przełomie 2010 i 2011 roku, i zostanie wydana na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Zachęcamy Was do zapoznania się naszą zapowiedzią.

Perfect Dark

Serwis Electronic Theatre dotarł podobno do przedstawiciela firmy Rare, który poinformował redakcję, że odrestaurowana wersja strzelaniny Perfect Dark, wydana oryginalnie na Nintendo 64, trafi do oferty Xbox Live Arcade 27 stycznia i będzie kosztować 1200 punktów MS. Szefostwo Rare zaprzeczyło jednak tym wieściom, nie podając przy tym jednak żadnych dodatkowych faktów.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Perfect Dark, Ulica Sezamkowa) 14/1/10 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Lost Planet 2

Naughty Bear X360

Naughty Bear PS3

Supreme Commander 2

Death By Cube

Final Fantasy XIII

Aliens vs Predator

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Army of Two: The 40th Day

Grand Ages: Rome - Reign of Augustus

Naughty Bear

Puzzle Chronicles

Sail Simulator 2010

Recenzja Army of Two: The 40th Day video recenzja

Gramy w Vancouver 2010 Gramy!

Mass Effect 2 - Żołnierz - wersja PL

Mass Effect 2 - Mirosław Zbrojewicz

Dragon Age: Początek - Powrót do Ostagaru

Final Fantasy XIII - International Trailer

Sonic & Sega All-Stars Racing - pojazdy

Transformers: Wojna o Cybertron

gry