Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2010, 20:35

autor: Jiker

Rewelacje Ubisoftu - SC: Conviction opóźniony, Assassin's Creed z trybem multiplayer, nowy Driver i inne

Koncern Ubisoft podzielił się ze światem kilkoma niezwykle istotnymi wiadomościami. Dowiedzieliśmy się m.in. o opóźnieniu premiery najnowszych przygód Sama Fishera oraz strategii R.U.S.E., poznaliśmy aktualną sprzedaż Assassin’s Creed II, a także pierwsze fakty na temat kolejnego dodatkowego epizodu.

Koncern Ubisoft podzielił się ze światem kilkoma niezwykle istotnymi wiadomościami zawartymi w najnowszym raporcie finansowym. Dowiedzieliśmy się m.in. o opóźnieniu premiery najnowszych przygód Sama Fishera oraz strategii R.U.S.E., poznaliśmy aktualną sprzedaż Assassin’s Creed II, a także pierwsze fakty na temat nowej odsłony serii AC. Zapowiedzi doczekała się także kolejna część cyklu Driver.

Nadchodzi nowy Driver

Rewelacje Ubisoftu - SC: Conviction opóźniony, Assassin's Creed z trybem multiplayer, nowy Driver i inne - ilustracja #1

Driver: Parallel Lines

Wyliczankę zaczynamy od oficjalnej zapowiedzi nowej odsłony cyklu Driver, który jak dotąd doczekał się czterech odsłon (ostatnia, Parallel Lines, została wydana w 2006 roku na PlayStation 2 i Xboksa, a rok później także na PC i Wii). W chwili obecnej nie znamy co prawda większej ilości szczegółów, lecz już sam fakt wspomnienia tego tytułu jest wystarczająco elektryzujący. Dotąd w tej sprawie dysponowaliśmy jedynie wątłymi sugestiami.W 2010-11 roku fiskalnym zadebiutuje poza tym wiele innych gier. W planie wydawniczym znalazły się m.in.: opóźniony Tom Clancy’s Splinter Cell Conviction, nowa pozycja z serii Tom Clancy’s Ghost Recon (prawdopodobnie GRAW), Prince of Persia: The Forgotten Sands, a także Raving Rabbids 4.

Splinter Cell: Conviction później niż zapowiadano

Rewelacje Ubisoftu - SC: Conviction opóźniony, Assassin's Creed z trybem multiplayer, nowy Driver i inne - ilustracja #2

Gra akcji Splinter Cell: Conviction (PC, X360) zostanie wydana dopiero w kwietniu tego roku, przy czym dokładna data debiutu nie została ujawniona. Jak dotąd w przypadku Conviction obowiązywał termin ujawniony jeszcze w trakcie zeszłorocznych targów Tokyo Game Show – był nim 23 lutego. Póki co nie znamy powodu jego zmiany, choć najprawdopodobniej wynika ona z chęci uniknięcia bezpośredniego starcia z innymi, wielkimi hitami pierwszych miesięcy 2010 roku. Do końca marca do sklepów trafią przecież m.in. Mass Effect 2, BioShock 2, Battlefield: Bad Company 2 oraz Aliens vs Predator.

6 milionów Assassin’s Creed II, nowa część cyklu

Rewelacje Ubisoftu - SC: Conviction opóźniony, Assassin's Creed z trybem multiplayer, nowy Driver i inne - ilustracja #3

Świetną sprzedaż odnotowuje z kolei Assassin’s Creed II. Historia Ezio Auditore de Firenze przekonała do siebie sześć milionów posiadaczy Xboksa 360 i PlayStation 3 na całym świecie. Wynik ten z pewnością zostanie poprawiony. Ubisoft przewiduje bowiem, że do końca marca sprzedaż osiągnie poziom dziewięciu milionów egzemplarzy. Przypominamy również, że w tym samym miesiącu do sklepów trafi edycja pecetowa.

Z powodu ogromnego zainteresowania ACII, Ubisoft w 2010-11 roku fiskalnym wprowadzi do sprzedaży kolejną odsłonę serii, która po raz pierwszy w historii cyklu będzie oferować tryb rozgrywki wieloosobowej. Do szczegółów dotarł póki co jedynie brytyjski oddział serwisu IGN. Mianowicie, produkcja będzie nową pozycją z Ezio w roli bohatera, rozpoczynającą się w miejscu, w którym zakończyła się druga część AC i trafi na rynek jako samodzielny tytuł (nie będzie więc dodatkiem do ACII). Czy ten tajemniczy produkt będzie tworem utrzymanym w stylu Epilogu do ostatniego Prince of Persia? Czy też może w części trzeciej AC nie zmienią się realia?Mamy nadzieję, że kolejne informacje rozwieją nasze wątpliwości.

R.U.S.E. opóźnione

Rewelacje Ubisoftu - SC: Conviction opóźniony, Assassin's Creed z trybem multiplayer, nowy Driver i inne - ilustracja #4

Najnowsze przygody Sama Fishera to nie jedyna produkcja koncernu Ubisoft, której premiera została dzisiaj opóźniona. W dokumentach raportu finansowego poinformowano bowiem o przesunięciu debiutu strategii czasu rzeczywistego R.U.S.E. (PC, X360, PS3). Odbędzie się on dopiero w 2010-11 roku fiskalnym, którego początek przypada na 1 kwietnia 2010 roku, a koniec na 31 marca 2011 roku.

Wyniki finansowe i inne

Rewelacje Ubisoftu - SC: Conviction opóźniony, Assassin's Creed z trybem multiplayer, nowy Driver i inne - ilustracja #5

Ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem pogorszenia sytuacji finansowej firmy Ubisoft. W największym stopniu przyczynił się do tego 50% - względem ubiegłego roku – spadek zainteresowania grami typu casual, gorsze wyniki sprzedaży gier na Nintendo DS, a także mniejszą popularność gry akcji Avatar: The Game Jamesa Camerona oraz kilku pozycji na Wii. Negatywny wpływ na finanse miała także rezygnacja z produkcji bliżej nieokreślonych gier oraz przełożenie premiery kilku kolejnych tytułów. Z drugiej strony Ubisoft wyraziło zadowolenie z wyników sprzedaży osiągniętych przez imprezowe Just Dance przeznaczone na Nintendo Wii.

W związku z powyższym koncern został zmuszony obniżyć oczekiwania ekonomiczne w trzecim kwartale, jak i całym 2009-10 roku fiskalnym z odpowiednio 540 milionów euro i 1,04 miliarda euro do 495 milionów euro oraz 860 milionów euro. Z tego powodu Ubisoft zakończy kolejny, roczny okres rozliczeniowy ze stratą w wysokości najprawdopodobniej 50 milionów euro (dotąd zapowiadano 70 milionów euro zysku).